Wiadomości

"Zdejmij mundur, przeproś matkę". Szokująca wystawa we Wrocławiu zdewastowana

2024-06-19, Autor: Klaudia Kłodnicka

Na ul. Szewskiej fundacja ArtTransparent upubliczniła nową wystawę. Na jednym z plakatów widać nagiego mężczyznę, klęczącego, i prawdopodobnie płaczącego przed kobietą. Ta trzyma go za głowę, a w tle jest mundur z tarczą Straży Granicznej. - To skandal - piszą wrocławianie. Dzisiaj widzimy, że gablota, w której znajduje się plakat została zamazana czarnym sprayem. 

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 

- Czy widzieliście już nową wystawę Art Transparent we Wrocławiu na ul. Szewskiej? Po plakatach promujących postawy pedofilskie, przyszedł czas na szkalowanie polskiego żołnierza. Wszystko oczywiście dofinansowane przez Urząd Miejski Wrocławia! Skandal - napisała w mediach społecznościowych pani Magdalena.

Wiadomo, że wystawa została zorganizowana w ramach tegorocznego przeglądu sztuki SURVIVAL. Najbardziej kontrowersyjne dzieło nosi nazwę "Zdejmij mundur, przeproś matkę 2". - Głównym tematem tegorocznego SURVIVALU jest romantyzm: pytanie o to, jakie znaczenia i wartości wywodzące się z polskiej – oraz regionalnej i europejskiej – tradycji romantycznej trwają do dziś i jak kształtują nasze postrzeganie współczesności - czytamy w opisie wystawy.

Czytaj także: Kontrowersyjna wystawa zniknęła z centrum. "Do dyskusji wrócimy po wyborach"

Organizatorem tego wydarzenia jest fundacja Art Transparent. To ta sama, która zaangażowana była w przygotowanie kwietniowej wystawy "Iron Man". Grafiki można było oglądać w gablotach przy ulicy Szewskiej. Wówczas, po licznych kontrowersjach, które wywołała wystawa jeszcze tego samego dnia, galeria poinformowała o usunięciu fotografii z przestrzeni miasta. Najpierw straszyli jednak policją tych, którzy zamazali wystawę sprayem. 

Z organizatorami próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie. Do tej pory nie odpowiedzieli jednak na nasze pytania.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Oceń publikację: + 1 + 47 - 1 - 88

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Krasnal Adamu 2024-06-19
  16:39:24

  6 54

  Wciąż nie wiem, co jest szokującego w tej wystawie. Już bardziej szokujący jest dla mnie poziom tego serwisu i wandalizm, a przede wszystkim - wyrozumiałość redakcji tego serwisu dla wandali i traktowanie organizatorów wystawy przez redakcję jak osób ponoszących za coś winę.

 • ~marianjebudu 2024-06-19
  20:07:43

  47 3

  Organizatorzy dopuścili do publikacji w przestrzeni publicznej takiego obrazoburczego badziewia więc jak najbardziej powinni ponosić konsekwencje. Codziennie nasza granica jest atakowana, a ty przygłupie pochwalasz obrażanie żołnierzy w przestrzeni publicznej. Rozpędź się przed jakąś ścianą i nie hamuj.

 • ~Maciek_Breslau 2024-06-20
  07:57:19

  3 40

  Niestety strażnicy na granicy dopuścili się wielu zbrodni. Działam na granicy, pomagam migrantom i wiem co tam się działo.

 • ~marianjebudu 2024-06-20
  15:36:38

  21 3

  Na pewno masz dowody na swoje twierdzenia Maciusiu wiec na co czekasz, leć do prokuratury i złóż zawiadomienie. Chyba, że pieprzysz farmazony jak 90% waszej lewackiej sekty? Odpowiedz, inaczej sam będę musiał poinformować organy ścigania, że zatajasz przestępstwo, a za to grozi do 3 lat.

 • ~Maciek_Breslau 2024-06-21
  23:16:38

  1 11

  Oczywiście, że tak, sprawy są w toku. Jedną z nich jest niedawne głośne bezpodstawne użycie broni i przekroczenie uprawnień, za które winni powinni zostać zwolnieni ze służby.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.