Na sygnale

Zderzenie dwóch tramwajów we Wrocławiu. Oba pojazdy wykoleiły się

2014-11-24, Autor: jg
Do zderzenia doszło w poniedziałkowy wieczór tuż przed mostem Zwierzynieckim na Wielkiej Wyspie. Na szczęście nie było żadnych osób poszkodowanych.

Reklama

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Wróblewskiego i Mickiewicza. W kolizji brały udział tramwaje linii 2 i 4. Jak podają miejskie służby, oba pojazdy wypadły z szyn. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych. Ale kilkadziesiąt minut trwała operacja wstawiania wozów MPK z powrotem na szyny.

 

 

Z powodu wypadku linie 1, 2, 4 i 10 skierowano do pętli Sępolno. Natomiast na trasie od ronda Reagana kursowała autobusowa komunikacja zastępcza.

 

Służby MPK do godziny 20.30 usuwały obie zawalidrogi, jednak do tego czasu pasażerowie i kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w tym rejonie miasta.

 

Komisja wypadkowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wspólnie z funkcjonariuszami wrocławskiej policji będzie wyjaśniać teraz okoliczności całego zdarzenia i ustali dokładny przebieg i przyczyny.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Johann91 2014-11-24
  20:33:00

  8 0

  Brawa, dla miejmy nadzieje za niedługo byłego już prezydenta Wrocławia Rafała D. za wydanie zgody na remontowanie tego obszaru za pomocą używanych, ZUŻYTYCH szyn tramwajowych! Dobrze że nikomu nic się nie stało, bo miałby już na sumieniu kolejnych niewinnych ludzi, tak jak w przypadku spowodowania wypadku z tramwajem! Ciekawe czego jeszcze naobiecuje w tej kampanii wyborczej...

 • ~Wicia 2014-11-24
  22:38:23

  2 0

  Wrocławianie, we wtorek w TVP 3 ostatnia okazja, żeby zobaczyć jak PR-owcy z Ratusza, kosztujący podatników 500.000 zł rocznie, przygotowali swojego szefa do ściemnienia Wrocławiaków i crash testu z prawdą o jego dorobku i mgławicy przyszłosci, bez ryzyka na lepsze jutro.

 • ~sed 2014-11-26
  01:44:32

  1 0

  Myślę, że najlepszym sposobem na tych tramwajowych wykolejeńców będzie wprowadzenie pojazdów poruszających się na poduszce magnetycznej. I oczekuję, że właśnie to nam prezydent obieca. A że drogo? Trudno, w końcu jak dzisiaj usłyszałem, finanse miejskie są w świetnej kondycji, więc chyba nas stać.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.