Wiadomości

Zepsują Ci Sylwestra? Skorzytaj ze swoich praw!

2010-12-30, Autor: js, PAP
Nawet najlepszą imprezę mogą zepsuć najmniejsze szczegóły, a to źle upięte włosy, a to niedokładnie uszyta kreacja, a to niedostateczna porcja jedzenia i napojów. Jeśli za dwa dni okaże się, że ostatnia noc tego roku nie zależała do udanych, przypominamy wszystkim klientom o przysługujących im prawach.

Reklama

Z pewnością niejedna Pani wie, jak bardzo przebieg wyjątkowego wieczoru może zależeć od właściwej fryzury czy sukni. Co jednak, kiedy w tak ważnym dniu, jak Sylwester, krawcowa lub fryzjer po prostu spartaczą swoją robotę?


Na kilka dni przed końcem roku na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypominał, że za źle wykonaną usługę każdy klient ma prawo żądać rekompensaty. Zgodnie z obowiązującym prawem w takim wypadku konsumentowi przysługuje prawo do naprawy usługi, zwrot zapłaconej kwoty, obniżenie rachunku albo przyznanie rabatu.


Dotyczy to zarówno usług kosmetycznych czy krawieckich, jak i przebiegu samej imprezy. Ci, którzy wybierają się na zorganizowane zabawy (bale, imprezy klubowe), powinni pamiętać o sporządzeniu z organizatorem na piśmie odpowiedniej umowy dokładnie określającej warunki, za które płacą. Tego typu dokument może zawierać szczegółowe wytyczne co do planowanego przebiegu wieczoru, liczby dań, rodzaju i ilości napojów, a nawet gatunku czy wykonawcy muzyki. W przypadku niezadowolenia i konfliktu tego typu umowa w znaczny sposób ułatwi dochodzenie roszczeń.


Ostatnia sprawa, która warta jest podkreślenia to… szatnia! To tam pozostawiamy swoje okrycia, a niekiedy także inne cenne przedmioty, jak portfele, dokumenty czy karty płatnicze. Nie dajcie zwieść się kartkom i tabliczkom informującym, że szatnia nie ponosi odpowiedzialności za zaginięcie lub zniszczenie garderoby. Tego typu praktyki są nielegalne, a każdy przedsiębiorca-organizator ponosi odpowiedzialność za rzeczy pozostawione w szatni, nawet gdy nie jest płatna.


Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2010-12-30
  13:39:27

  0 0

  To powinni karać właścicieli lokali za wystawianie takich kartek w szatniach.

 • ~ 2010-12-30
  14:33:11

  0 0

  za samo wystawienie kartki karać nie mogą. ludzie nie znają swoich praw i jak przychodzi co do czego to zamiast się wykłócać o swoje to potulnie przyjmują wszystko co jest napisane. Gdyby częściej każdy tak "pokrzywdzony" dochodził swoich praw, to takim właścicielom "oszustom" lokali odechciałoby się kartki wieszać.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.