zamknij

Na sygnale

Zmasowana akcja strażników miejskich w centrum Wrocławia. Posypały się mandaty

2015-04-29, Autor: jg
W związku ze sprzyjającą wiosenną aurą funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia w poniedziałek w godzinach popołudniowych prowadzili zintensyfikowane działania w rejonie Wyspy Słodowej oraz Bielarskiej. Kontrole były związane z licznymi przypadkami spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

Reklama

W wyniku działań nałożono 79 mandatów karnych. – W związku ze zbliżającym się letnim sezonem wypoczynkowym, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą – proszą strażnicy miejscy.

 

 

Z prowadzonych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną utonięć jest kąpiel osób w miejscach niedozwolonych oraz kąpiel po wypiciu alkoholu. Wypadkom nad wodą sprzyja też brawura i brak opieki nad dziećmi.

 

Straż Miejska Wrocławia przypomina, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest naruszeniem art.431 ust.1 Ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Rob 2015-04-29 16:24:56

  Nie prawda: Straż Miejska Wrocławia przypomina, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest naruszeniem art.431 ust.1 Ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
  Nie zawsze wlepienie mandatu ma podstawę prawną: http://koksztys.pl/blog/spozywanie-alkoholu-i-grillowanie-gdzie-dozwolone-gdzie-zakazane/

  0 0
 • ~gość 2015-04-29 20:00:44

  Brawo! Więcej takich akcji nie tylko w centrum miasta.

  0 5
 • ~Valmont 2015-04-30 11:46:54

  Szkoda, że nie widzieli ile ścieżek rowerowych W CENTRUM było dzisiaj po 9 zastawionych zaparkowanymi samochodami.. No ale, przecież z pijącym człowiekiem jest mniej roboty niż z nieprawidłowo zaparkowanym samochodem..

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy prof. Simon powinien reklamować maseczki?
Oddanych głosów: 680