Wiadomości

Zmiany w komunikacji na Kozanowie z powodu budowy nowego torowiska

2011-12-09, Autor: jg
Od soboty planowane są zmiany w organizacji ruchu na ul. Pilczyckiej, na której trwają prace w związku z budową torowiska tramwajowego od skrzyżowania ulic Legnickiej i Na Ostatnim Groszu do stadionu Euro przez osiedle Kozanów.

Reklama

Ułatwieniem dla uczestników ruchu kołowego powinno być otwarcie przebudowanego skrzyżowania Pilczyckiej z Gwarecką co umożliwi komunikację przez Gwarecką z osiedlem Kozanów.

Uwaga – możliwy staje się dojazd do Gwareckiej także od Królewieckiej przez nowowybudowany lewoskręt. Na swoje trasy wracają autobusy komunikacji miejskiej. Na razie nieczynna pozostaje powstająca w tym miejscu sygnalizacja świetlna.


– Od soboty także zamknięty zostaje zgodnie z docelową organizacją ruchu wjazd w ul. Kolistą, gdzie rozpoczyna się budowa torowiska. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie – apeluje Marek Szempliński, rzecznik spółki Wrocławskie Inwestycje, która z ramienia miasta odpowiada za budowę.

Przypomnijmy, że budowa nowego torowiska wzdłuż ulicy Pilczyckiej, skąd pojazdy mają pomknąć na nowy stadion od ul. Królewieckiej i na osiedle Kozanów ma się zakończyć w marcu. Jak zapewniają urzędnicy jest szansa, by stało się to nieco szybciej, bo prace idą tam, dzięki sprzyjającej pogodzie w szybkim tempie.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Krasnal Adamu 2011-12-09
  11:22:52

  0 0

  Niech wprowadzą ułatwienia, ale dla pieszych. Gdy po zmroku wracam przez park (zwykle od strony Gądowa) na Modrą, to już tylko patrzę, czy się zaraz o coś nie zabiję. Pilczycka zupełnie nieoświetlona, a granice placu budowy są mocno umowne. Przy kościele Jadwigi zdarzało mi się przejść tuż obok otwartej studzienki. Kilka dni temu na chodniku przy cmentarzu prawie się wywaliłem przez jakąś bryłę asfaltu. Dzisiaj rano przechodzę przez podest dla pieszych i niespodziewanie wyłażę na leżące w poprzek szyny tramwajowe. A przejścia dla pieszych są prawie w ogóle nieoznaczone - nigdy nie jestem pewien, czy idę nim, czy obok, i czy po drugiej stronie jezdni nie wpadnę w jakąś dziurę.

 • ~ 2011-12-14
  22:21:58

  0 0

  szkoda, że Szanowny Pan Szempliński najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia co dzieje się na tym budowanym odcinku... egipskie ciemności spowiły ulicę Pilczycką już przeszło kilka miesięcy temu, ludzie ryzykują życie na zupełnie nieoświetlonych przejściach dla pieszych, pasażerowi grzęzną w błocie na niektórych przystankach, Ziajka kopie "metrowe doły" dla spacerowiczów a budowlane Kamazy niszcząc lokalne osiedlowe drogi pozostawiają tyle syfu za sobą, że nawet nie warto myśleć o myciu auta oraz butów. tak więc Panie Szempliński mamy tu niezły ubaw :) tak dalej trzymać jesteśmy z Was dumni! my niżej podpisani mieszkańcy Kozanowa :))

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.