Wiadomości
Zmiany w organizacji ruchu. Kręcą serial „Erynie”
Zarząd Dróg i Utrzymania Ruchu poinformował u utrudnieniach w ruchu, jakie będą miały miejsce w najbliższy piątek i sobotę, 7 i 8 lutego. Chodzi o zajęcie jezdni i zakaz parkowania.
W piątek, 7 lutego, na ulicy Katedralnej 4 nastąpi zajęcie jezdni pod plan zdjęciowy, a na placu Kościelnym 3 i na ulicy lutego Świętokrzyskiej od Sienkiewicza do św. Marcinia jezdnia zostanie zajęta pod parking dla ekipy filmowej. Dzień później na ulicy Parkowej po stronie parzystej obowiązywać będzie zakaz parkowania.
We Wrocławiu trwają zdjęcia do serialu „Erynie” na podstawie kryminału wrocławskiego pisarza, Marka Krajewskiego. Akcja powieści zaczyna się w stolicy Dolnego Śląska w 2008 rok i przenosi się do Lwowa 1939 roku oraz Wrocławia 1949 roku.
Jak informuje portal Wirtualnemedia, serial reżyseruje Borys Lankosz („Rewers”, „Ziarno prawdy”, „Ciemno, prawie noc”), a scenariusz – poza nim – napisali: Igor Brejdygant, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Muzykę do serialu przygotuje Michał Lorenc, a autorem zdjęć jest Marcin Koszałka.
Miejscem akcji książki „Erynie” jest Lwów, w którym w ogromnym męczarniach zginął mały chłopiec. W mieście wybuchła panika i nie wiadomo, kto będzie następną ofiarą. Tym razem śledztwo w książce Krajewskiego prowadzi nie Eberhard Mock, tylko komisarz Edward Popielski, który początkowo nie chciał jednak przyjąć tej sprawy.
Marek Krajewski jest autorem kryminałów o pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji, Eberhardzie Mocku, m.in. „Końca świata w Breslau” , „Widma w mieście Breslau” i „Festung Breslau”. Jego książki przetłumaczono na 11 języków, w tym angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i hebrajski.
Przypomnijmy, że we Wrocławiu od października realizowane były zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP. „Dom pod Dwoma Orłami” w reżyserii Waldemara Krzystka opowiadać będzie historię tożsamości Dolnego Śląska. Widzowie będą mogli zobaczyć losy mieszkańców willi, która faktycznie mieści się przy ulicy Parkowej z perspektywy 1997 roku, a także poznać ludzi, którzy zamieszkiwali ten budynek przed wojną.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Wypadek we wrocławskim zoo. Nie żyje roczny gibon
45530 -
Wrocław: Te przychodnie będą szczepić na koronawirusa [LISTA PLACÓWEK]
32129 -
Wrocławski ginekolog żądał łapówek za usługi w szpitalu. Prokuratura szuka jego pacjentek
16776 -
Od 2021 wzrosły nie tylko ceny biletów MPK Wrocław, ale i kary za jazdę „na gapę”
15562 -
Od 1 stycznia 2021 obowiązuje nowy cennik MPK. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za bilet [CENNIK]
15043
Najczęściej komentowane
-
Wrocław znów w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie
2 -
Coraz więcej domów, zbyt wąska ulica. Rozbudowy nie będzie: miasto spowolniło ruch [ZDJĘCIA]
2 -
Seniorzy do punktu szczepień COVID-19 pojadą taksówkami za darmo
1 -
Zmiana nazwy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu. Jest decyzja rady miejskiej
1 -
Wypadek na S8. Ranni, rozlany olej, jezdnia w stronę Wrocławia była zablokowana
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Czy odczuwasz, że w ostatnich latach, we Wrocławiu poprawiła się jakość powietrza?
Oddanych głosów: 483