Wiadomości
Zmiany w organizacji ruchu. Kręcą serial „Erynie”
Fot. ilustracyjne/archwium
Zarząd Dróg i Utrzymania Ruchu poinformował u utrudnieniach w ruchu, jakie będą miały miejsce w najbliższy piątek i sobotę, 7 i 8 lutego. Chodzi o zajęcie jezdni i zakaz parkowania.
W piątek, 7 lutego, na ulicy Katedralnej 4 nastąpi zajęcie jezdni pod plan zdjęciowy, a na placu Kościelnym 3 i na ulicy lutego Świętokrzyskiej od Sienkiewicza do św. Marcinia jezdnia zostanie zajęta pod parking dla ekipy filmowej. Dzień później na ulicy Parkowej po stronie parzystej obowiązywać będzie zakaz parkowania.
Zobacz także
We Wrocławiu trwają zdjęcia do serialu „Erynie” na podstawie kryminału wrocławskiego pisarza, Marka Krajewskiego. Akcja powieści zaczyna się w stolicy Dolnego Śląska w 2008 rok i przenosi się do Lwowa 1939 roku oraz Wrocławia 1949 roku.
Jak informuje portal Wirtualnemedia, serial reżyseruje Borys Lankosz („Rewers”, „Ziarno prawdy”, „Ciemno, prawie noc”), a scenariusz – poza nim – napisali: Igor Brejdygant, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Muzykę do serialu przygotuje Michał Lorenc, a autorem zdjęć jest Marcin Koszałka.
Miejscem akcji książki „Erynie” jest Lwów, w którym w ogromnym męczarniach zginął mały chłopiec. W mieście wybuchła panika i nie wiadomo, kto będzie następną ofiarą. Tym razem śledztwo w książce Krajewskiego prowadzi nie Eberhard Mock, tylko komisarz Edward Popielski, który początkowo nie chciał jednak przyjąć tej sprawy.
Marek Krajewski jest autorem kryminałów o pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji, Eberhardzie Mocku, m.in. „Końca świata w Breslau” , „Widma w mieście Breslau” i „Festung Breslau”. Jego książki przetłumaczono na 11 języków, w tym angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i hebrajski.
Przypomnijmy, że we Wrocławiu od października realizowane były zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP. „Dom pod Dwoma Orłami” w reżyserii Waldemara Krzystka opowiadać będzie historię tożsamości Dolnego Śląska. Widzowie będą mogli zobaczyć losy mieszkańców willi, która faktycznie mieści się przy ulicy Parkowej z perspektywy 1997 roku, a także poznać ludzi, którzy zamieszkiwali ten budynek przed wojną.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Zanim powstała Magnolia Park, była tu rzeźnia. Tak wyglądała
73917 -
Wrocławskie ulice, których już nie ma na mapie
29885 -
Zaginiona na autostradzie A4 kobieta odnalazła się. Nie chce kontaktu z rodziną
19839 -
Wrocławskie osiedla starych ludzi. Tu co trzeci człowiek jest na emeryturze
18720 -
15 wrocławskich kamienic, które wyglądają jak z bajki! Będziecie zachwyceni!
15163
Najczęściej komentowane
-
Korek-gigant na Jagodnie. Ludzie nie mogą wejść do autobusów
5 -
Wrocław: "Mrówkowiec" jest jak małe miasteczko. Na dachu powstała nawet... plaża
2 -
Zarosło we Wrocławiu. Balkony zamieniają w dzieła sztuki!
1 -
Co ze skrzyżowaniem na Maślicach? To niekończąca się historia
1 -
Kierowca audi w 10 sekund stracił prawo jazdy. Policja wszystko nagrała!
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert