Zmienne szczęście Ślęzy w sparingach. Maciej Firlej znów strzela dla 1KS-u

2018-02-11, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław w weekend rozegrali dwa mecze sparingowe. W sobotę podopieczni Grzegorza Kowalskiego pokonali 1:0 drugoligowy MKS Kluczbork, a dzień później w takim samym stosunku ulegli Polonii Środa Wielkopolska. Jedynego weekendowego gola dla Ślęzy strzelił Maciej Firlej, który wrócił już z testów w Górniku Zabrze.

W pierwszej połowie Ślęza była zespołem lepszym od MKS-u, ale niespecjalnie potrafiła to udokumentować bramkami. Swoje okazje mieli Maciej Firlej, Dawid MolskiMaciej Matusik, ale brakowało skutecznego wykończenia. Wrocławianie objęli prowadzenie tuż przed przerwą - Mateusz Kluzek dokładnie zagrał do Firleja, a ten strzelił swojego kolejnego gola dla 1KS-u. Po zmianie stron mecz się wyrównał, a z biegiem czasu coraz wyraźniejsza była przewaga drugoligowca. Bramkarze Ślęzy Damian ZiarkoPiotr Gorczyca nie dali się jednak zaskoczyć, choć mieli sporo szczęścia, bo w doliczonym czasie gry Jakub Berkowicz wybił piłkę z linii bramkowej.

Dzień później Ślęza mierzyła się z Polonią Środa Wielkopolska, zespołem grającym także w trzeciej lidze, ale w równoległej grupie. Niedzielne starcie również było wyrównane, jednak rywale częściej stwarzali zagrożenie pod bramką 1KS-u. Jedną z sytuacji w 35. minucie wykorzystał Krzysztof Bartoszak. Po zmianie stron wrocławianie dwukrotnie mogli doprowadzić do wyrównania, ale nie znaleźli sposobu na pokonanie golkipera Polonii. Ślęza mądrze się broniła i choć nastawiła się na grę z kontry, to wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Warty odnotowania jest fakt, że w zespole Ślęzy znów wystąpił Maciej Firlej, który zakończył już testy w Górniku Zabrze. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik nie znajdzie angażu w Zabrzu, choć żadna ze stron jeszcze tego oficjalnie nie potwierdziła.

MKS Kluczbork - Ślęza Wrocław 0:1 (0:1)
Bramka: Firlej 41

Ślęza: Ziarko (61 Gorczyca) - Molski (61 Berkowicz), Wdowiak (61 Korytek), Grabowski (61 Małecki), Łątka (61 Mańkowski), Niewiadomski (61 Jarczak), Matusik (61 testowany), Kluzek (61 Traczyk), Repski (61 testowany), Stempin (61 Sakwa), Firlej (61 Jakóbczyk).