Na sygnale

Znów potrącenie rowerzysty. Cyklista z rozbitą głową jest w szpitalu

2013-08-05, Autor: jg
Groźny wypadek w rejonie estakady Gądowianka. W poniedziałkowe przedpołudnie samochód osobowy potrącił tam rowerzystę, który z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Na Ostatnim Groszu oraz Bystrzyckiej, kierowca auta osobowego skręcał z tej pierwszej drogi w drugą, ale mając "zieloną strzałkę" przeoczył jadącego przez ścieżką rowerową rowerzystę, który wjechał na pasy.

 

Doszło do zderzenia. Cyklista wywrócił się i uderzył głową o asfaltową nawierzchnię.

 

 

Pogotowie ratunkowe, które przyjechało na miejsce opatrzyło rannego, ale zdecydowało, że mężczyzna musi trafić na badania i obserwację stanu zdrowia do szpitala.

 

Policjanci z wrocławskiej drogówki na miejscu zdarzenia stwierdzili winę kierującego autem, który wymusił pierwszeństwo na rowerzyście. Przypomnijmy, że to kolejny w ostatnim czasie niemal identyczny wypadek, po którym rowerzysta trafił do szpitala.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~AGA 2013-08-05
  14:05:35

  0 5

  jeszcze więcej zielonych strzałek i kolizyjnych skrzyżowań! brawo dla tych, którzy ułatwiają życie w mieście!

 • ~rowerzysta 2013-08-05
  14:27:00

  0 2

  Porównajcie sobie ścieżki rowerowe w Polsce z tymi co są w Niemczech https://www.facebook.com/Berzdorfer

 • ~piotr 2013-08-05
  15:43:44

  0 14

  europejska stolica qltury z mnóstwem ścieżek rowerowych w centrum ruchu drogowego, bezrobociem i kretyńskimi pomysłami. Budujcie jeszcze więcej tych idiotycznych ścieżek, którymi jeżdżą matoły bez pojęcia o przepisach ruchu drogowego a efekt będzie katastrofalny!!! JA się pytam kiedy rowerzysta będzie odpowiedzialnym człowiekiem i będzie posiadał prawo jazdy na rower po skończonym kursie i zdanym egzaminie?

 • ~marko 2013-08-05
  19:53:00

  8 0

  @piotr: w tym przypadku matołem okazał się kierowca , rzekomo "odpowiedzialny człowiek posiadający prawo jazdy na auto po skończonym kursie i zdanym egzaminie".

 • ~morświn 2013-08-05
  23:45:48

  3 0

  Codziennie jadę tą trasa i doskonale znam to skrzyżowanie. Wymuszanie przez kierowców pierwszeństwa jest tam nagminne. Parę dni temu zostałem tam obtrąbiony i zwyzywany przez kierowcę. Ja miałem zielone on miał zieloną strzałkę i skręcał z estakady w prawo. Raz widziałem jak dziewczyna próbowała wejść na pasy, miała zielone światło ale nie mogła bo skręcające w prawo samochody nie dały jej żadnej szansy.

 • ~rw 2013-08-06
  10:05:19

  1 0

  @morświn: miałem dokładnie taką samą sytuację, ja na zielonym drogą dla rowerów, auto w prawo z estakady w Bystrzycką. Klakson, środkowy palec i takie tam - ogólnie miejsce niebezpieczne, warto zachować rozsądek i całe kości.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.