Znów wysokie zwycięstwo wrocławskiej drużyny. Tym razem okraszone rekordem asyst

2015-12-07, Autor: jg
W meczu 11. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Ślęzy pokonały przed własną publicznością JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 87:64. To ósme zwycięstwo wrocławianek, które po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Koszykarki Ślęzy były zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ze swojej roli wywiązały się znakomicie, choć w pierwszej połowie rywalki postawiły trudne warunki gry. Trudność polegała na obronie strefowej JAS-FBG Zagłębia, z którą wrocławianki nie radziły sobie tak, jak życzyliby sobie tego szkoleniowcy.

Co prawda pod koniec pierwszej kwarty, gdy za trzy punkty trafiła Dorota Mistygacz, było 22:14 dla Ślęzy, ale mylił się ten, kto sądził, że od tego momentu wrocławianki odjadą rywalkom. Było wręcz przeciwnie. W połowie drugiej ćwiartki, po punktach Anny Bekasiewicz, JAS-FBG Zagłębie objęło prowadzenie 31:30.

Reprymendy trenera Algirdasa Paulauskasa przyniosły efekty, a jego koszykarki odpowiedziały na boisku najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na obronę strefową – rzutami za trzy. Jeszcze przed przerwą zza łuku trafiły Sandra Linkeviciene, Katarzyn Krężel i Egle Sulciute. W efekcie na półmetku rywalizacji było 43:35 dla Ślęzy.

Zespół z Sosnowca utrzymywał w miarę bliski kontakt punktowy przez kilka minut trzeciej kwarty. Na trzy minuty i 23 sekundy przed końcem tej części gry było 54:49 dla miejscowych, ale to one zdobyły kolejnych osiem punktów i przewaga Ślęzy urosła do 13 oczek (62:49).

Na początku ostatniej odsłony spotkania cztery punkty z rzędu zdobyła Katarzyna Krężel i to był początek końca marzeń sosnowiczanek o dobrym wyniku we Wrocławiu. Ślęza złapała właściwy rytm gry, zaczęła zdobywać łatwe punkty po kontrach i na trzy minuty przed końcem meczu było już 80:53. Ostatecznie Ślęza rozgromiła JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 87:64. Najwięcej punktów zdobyły: Katarzyna Krężel (21), Agnieszka Śnieżek (17) i Chay Shegog (16).

Warto zwrócić uwagę, że aż 13 asyst zaliczyła Sharnee Zoll, która tym samym wyrównana rekordowe w tym sezonie osiągnięcie Cristiny Ouviny z Wisły Can-Pack Kraków. Z bilansem ośmiu zwycięstw i trzech porażek wrocławianki zakończyły pierwszą część sezonu na trzecim miejscu.

W najbliższą sobotę podopiecznie Algirdasa Paulauskasa czeka mecz kolejki – zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Polkowice, który zajmuje drugie miejsce z zaledwie dwoma porażkami na koncie. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Ślęza wygrała 67:56.

Ślęza Wrocław – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 87:64 (22:16, 21:19, 19:14, 25:15)

Ślęza Wrocław: Katarzyna Krężel 21 (2), Agnieszka Śnieżek 17 (2), Chay Shegog 16, Egle Sulciute 11 (3), Dorota Mistygacz 8 (2), Magdalena Leciejewska 6, Sandra Linkeviciene 5 (1), Sharnee Zoll 3, Joanna Czarnecka, Zuzanna Sklepowicz.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec: Shannon McCallum 15 (3), Paulina Rozwadowska 13 (2), Aishah Sutherland 13, Anna Bekasiewicz 5, Barbara Głocka 5, Marta Dobrowolska 5 (1), Naketia Swanier 4, Patrycja Kaczor 2, Paulina Antczak 2, Paulina Dąbkowska.