Wiadomości

Zrobią przejście przez Kazimierza Wielkiego

2010-08-13, Autor: bk
Do końca listopada ma się pojawić nowe przejście dla pieszych przez Kazimierza Wielkiego przy Muzeum Miejskim, czyli na wysokości Gepperta i Zamkowej. Plusem jest to, że centrum będzie bardziej dostępne dla pieszych. Minusem, że nie dla rowerów.

Reklama

Pomysł nie jest nowy. Chodzi o połączenie Rynku i pl. Solnego z rejonem pl. Wolności. Do tej pory, żeby dojść tam na piechotę trzeba było zejść pod ziemię na wysokości ul. Świdnickiej, albo przekraczać przy okazji dwie ulice (Kazimierza Wielkiego i Krupniczą) w rejonie biblioteki uniwersyteckiej.
Przejście miało być gotowe w wakacje, ale był problem z przetargiem. Teraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpisał go na nowo. Wykonawca ma zdążyć z budową przed 30 listopada.Jednak projekt nie jest idealny. Pisaliśmy Wam o protestach rowerzystów w sprawie pomysłów miejskich planistów. Niestety większość z nich nie została uwzględniona.
- Właściwie udało się nam tylko wywalczyć likwidację zupełnie niepotrzebnego pasa rowerowego – mówi Radek Lesisz z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej. Przypomnijmy, że projekt przewidywał absurdalne „udogodnienie” dla cyklistów: pas rowerowy, z którego rowerzysta zgodnie z prawem musi korzystać, pojawia się nagle za miejscami postojowymi, aby za chwilę się skończyć przed przejściem. Rowerzysta jadący jezdnią będzie więc zmuszony do zjazdu na pas, by po chwili zatrzymać się, w celu ponownego włączenia się do ruchu. - Byłby to więc kilkunastometrowy pas dla rowerów, który prowadzi rowerzystów... prosto pod koła samochodów – podkreśla rowerzysta.

Czego brakuje w projekcie przejścia?
- Zgodnie z koncepcją rozwoju dróg rowerowych w mieście w tym miejscu powinien się pojawić wjazd od południa do ścisłego centrum. Niestety w tym projekcie nie ma nic takiego – mówi Radek Lesisz. - Ale w koncepcji nie ma terminów, więc można ją sobie dowolnie interpretować – dodaje.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2010-08-13
  12:44:18

  0 0

  bez sensu tu przejście. kolejne światła i jeszcze większy korek będzie

 • ~ 2010-08-13
  12:46:37

  0 0

  Bez sensu gadasz, korek nie robi się od przejść, tylko od zbyt dużej ilości samochodów.

 • ~ 2010-08-13
  12:48:12

  0 0

  Bez sensu ta Kazimierza Wielkiego - zamknąć dla samochodów i nie będzie korka.

 • ~ 2010-08-13
  12:51:55

  0 0

  Dokładnie - jak remontowali ją niedawno, korki były takie same, jak zawsze, albo i mniejsze.

 • ~ 2010-08-13
  17:50:31

  0 0

  Rowerzyści zawsze mają problemy.... tylko nikt nie pisze jakie problemy mają inni z rowerzystami... co z tego, ze mają drogi dla rowerów jak nimi nie jeżdżą, tylko wolą równoległy chodnik bo szerszy... a i potrąconych ludzi jeszcze można zbluzgać przy okazji... albo światła na skrzyżowaniu... przecież są dla innych nie dla cyklistów... po co się zatrzymywać na czerwonym... sami wjężdżają prosto po koła ruszających aut... i jeszcze maja pretensje... skończmy już z utyskiwaniem na dyskryminacje tego towarzystwa.. bo im się wyda, że są świętymi krowami... a gdzie racje przejechanych pieszych... z moich obserwacji wynika, że jedynie co 10 posiadać roweru przestrzega przepisów i jeździ wytyczonymi szlakami... 9 na 10 to po prostu chodnikowi piraci... czas aby wreszcie ktoś to głośno powiedział i skończył z tym... aby dzieci i starsi mogli czuć się bezpiecznie na chodnikach

 • ~ 2010-08-13
  23:12:20

  0 0

  rowerzstow nalezy rozstrzelac, albo niech jezdza samochodami, to bedzie spokoj.

 • ~ 2010-08-14
  09:49:04

  0 0

  komentarz z 21:43:01 został usunięty za naruszenie regulaminu. to samo da się wyrazić innymi słowami

 • ~ 2010-08-15
  11:45:15

  0 0

  Jak widać przedmówca jest prawdziwym cyklistą.... na chodniku... obok ściężki rowerów, ludziska mu w drogę wleźli

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.