Zwycięska inauguracja rezerw Śląska. Wrocławianie rozgromili GKS Mirków

2018-08-13, Autor: prochu

Śląsk II Wrocław pewnie pokonał GKS Mirków/Długołęka 4:0 w pierwszym spotkaniu IV ligi. Gole dla WKS-u strzelili Adrian Sobczak, Kamil Vacek oraz dwie Mathieu Scalet.

GKS Mirków/Długołęka potwierdził, że droga z A klasy do IV ligi w dwa lata to nie przypadek. Trójkolorowym na inaugurację przyszło zmierzyć się z solidnym rywalem, który bez kompleksów grał przy Oporowskiej. Śląsk jednak miał przewagę w posiadaniu piłki, a gra toczyła się głównie na połowie gości. Zespół trenera Piotra Jawnego dobrą grę poparł paroma ciekawymi okazjami bramkowymi, ale długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Wynik uległ zmianie dopiero w 30. minucie, kiedy Adrian Sobczak - nowy kapitan rezerw - pięknie przymierzył z rzutu wolnego z około 20 metrów.

WKS utrzymał skromne prowadzenie do przerwy, choć gospodarze mogli czuć mały niedosyt. Dogodnej sytuacji tuż przed zakończeniem pierwszej połowy nie wykorzystał bowiem Patryk Caliński. Goście z kolei grali dość agresywnie, kilka razy zagotowało się pod bramką Dariusza Szczerbala, ale golkiper Śląska nie był zmuszony do poważniejszych interwencji.

GKS z animuszem rozpoczął drugą partię gry. Bliscy wyrównania byli Kacper Tarka i Dariusz Góral, ale ich mocne uderzenia z dystansu poszybowały minimalnie nad poprzeczką. WKS przetrzymał napór gości i po chwili uporządkował swoją grę, czego efektem było podwyższenie prowadzenia. Na listę strzelców w 60. minucie wpisał się Mathieu Scalet. Śląsk pod koniec meczu całkowicie zdominował rywala, skutecznie go punktując.

Najpierw bramkarza gości pokonał Kamil Vacek, który inteligentnie zachował się w poku karnym, a niecałą minutę później Mathieu Scalet pięknym uderzeniem z dystansu ustalił wynik spotkania na 4:0.

Śląsk II Wrocław - GKS Mirków/Długołęka 4:0 (1:0)
Bramki: Sobczak 30, Scalet 60, 82, Vacek 81

Śląsk: Szczerbal - Calińśki, Tabaka (73 Łazarowicz), Kucharczyk, Sobczak (84 Błoński), Kazimierowicz (65 Srnić), Kierkiewicz, Młynarczyk (65 Sztylka), Samiec-Talar (60 Skrzypek), Scalet, Pasternak (60 Vacek).