Zwycięstwo Ślęzy Wrocław i udany debiut nowej zawodniczki [ZDJĘCIA]

2018-02-18, Autor: mgo

Koszykarki Ślęzy z impetem wróciły do ligowej rywalizacji po przerwie związanej z meczami reprezentacji. Wrocławianki pokonały przed własną publicznością Ostrovię Ostrów Wlkp. 82:63. W ekipie mistrzyń Polski z dobrej strony pokazała się debiutująca w nowym zespole Łotyszka Elina Dikeoulakou.

Ślęza była zdecydowanym faworytem niedzielnej potyczki z Ostrovią i ze swojej roli się wywiązała. Co prawda w pierwszej połowie przyjezdne dzielnie sobie poczynały, ale gdy po zmianie stron wrocławianki poprawiły obronę, wynik wyraźnie przechylił się na ich korzyść.

W pierwszej odsłonie Ślęza zasygnalizowała dobrą dyspozycję w ataku, w czym także duża zasługa Eliny Dikeoulakou, która dołączyła do zespołu zaledwie trzy dni wcześniej. Nowa zawodniczka mistrzyń Polski potwierdziła swoje możliwość w grze ofensywnej. Już na półmetku miała na swoim koncie 10 oczek, a Ślęza prowadziła 47:36.

Nie tylko Łotyszka miała dobry dzień. Udane zawody zaliczyły także Kourtney Treffers, Tania Perez, czy jak zwykle Sharnee Zoll-Norman. Amerykanka oprócz 12 punktów zaliczyła także aż 13 asyst, co jest jej indywidualnym rekordem tego sezonu.

Kibice wrocławscy oczekiwali, że po zmianie stron Ślęza zbuduje jeszcze większą przewagę. To nastąpiło, ale dopiero w czwartej kwarcie. Wtedy gra Ostrovii posypała się na dobre. Mistrzynie Polski wymuszały na rywalkach wiele strat, a i na atakowanej tablicy wyrządziły im sporo krzywdy. Ostatecznie Ślęza pokonała Ostrovię 82:63. O kolejne punkty wrocławianki powalczą w środę. Na wyjeździe ich przeciwnikiem będzie CCC Polkowice.

Ślęza Wrocław - Ostrovia Ostrów Wlkp. 82:63 (26:16, 21:20, 13:15, 22:12)
Ślęza: Treffers 17, Perez 14 (2), Zoll-Norman 12, Dikeoulakou 12 (2), Kaczmarczyk 10 (1), Ajduković 7, Sklepowicz 4, Sosnowska 2, Szybała 2, Ndiba 2, Ursu-Kim 0.
Ostrovia: Lewis 16, Naczk 15 (2), Jones 8 (1), Mfoula 6, Nowicka 5, Jasnowska 5 (1), Motyl 5 (1), Ruljowa 3 (1), Kowalczyk 0.