Życiowy sukces wrocławianina w rajdach terenowych. Na podium tuż za Hołowczycem

2013-11-06, Autor: jg
Rajd BAJA Portalegre 500 przyniósł olbrzymi sukces dla uczestników programu Lotto Team. Mistrz, Krzysztof Hołowczyc wygrał rajd, zdobywając tym samym Puchar Świata FIA w rajdach Cross Country 2013. A jego uczeń - wrocławianin Martin Kaczmarski podczas rajdu Portugalii wygrał trzeci odcinek specjalny, a w klasyfikacji generalnej po rajdzie zajął 2 miejsce, tym samym osiągając swój życiowy rezultat.

Martin Kaczmarski, w klasyfikacji generalnej na zakończenie rajdu Baja Portalegre wywalczył drugą pozycję potwierdzając, że trud i ciężka praca jaką wykonał w tym sezonie owocuje wynikami. Dobre czasy i czysta jazda pokazują, że Martin coraz lepiej radzi sobie za kierownicą MINI All4 Racing.

Baja Portalegre, to ostatnia runda tegorocznego Pucharu Świata FIA w rajdach Cross Country. Odbył się w portugalskiej miejscowości Portalegre od 1 do 2 listopada. Martin w tym roku startował we wszystkich rajdach Pucharu Świata. Portugalia była ostatnim przystankiem rajdowym przed Dakarem. Doskonały wynik pozwala mieć dużo nadzieję na sukces naszego zawodnika w tej najtrudniejszej rywalizacji cross country.

– Jestem bardzo rozemocjonowany. Osiągnąłem dziś życiowy rezultat, wygrywając odcinek z bardzo doświadczonymi zawodnikami – powiedział Martin Kaczmarski, kierowca zespołu X-Raid i uczestnik programu Lotto Team.

– Ten sezon obfitował w wiele niespodzianek i zwrotów akcji. Cieszę się, że kończy się takim sukcesem, zarówno dla mnie, jak i dla mojego nauczyciela Krzysztofa Hołowczyca. Trud i ciężka praca jaką włożyliśmy w tym sezonie się opłaciła. Krzysztof zdobył Puchar Świata. Mam nadzieję, że to dobra wróżba zarówno dla niego, jak i dla mnie na zbliżający się Dakar – dodaje.

Baja Portalegre składał się z trzech odcinków specjalnych. W odbywającym się w piątek prologu Martin przyjechał na metę tuż za pierwszą piątką. Zwycięzcą SS był Portugalczyk Miquel Barbosa. Siedem minut za nim na metę przyjechał Krzysztof Hołowczyc, który już w sobotę, podczas drugiego odcinka specjalnego pokazał, że to on zasługuje na zwycięstwo. Liczący 200 kilometrowy OS pokonał w 2 h 21 min i 45 sekund. Za nim był Rosjanin Boris Gadasin (2:23:28) i Martin Kaczmarski. Martin stracił do lidera 1 min i 55 sekund.

Trzeci odcinek specjalny tylko potwierdził doskonałą formę zawodników Lotto Team. Debiutujący w tym sezonie w rajdach Pucharu Świata Martin ukończył ten odcinek z najlepszym wynikiem! Pokonał 212 km OS w najkrótszym czasie 2 h 41 min 27 sek, pokonując swoich bardziej doświadczonych kolegów. Krzysztof Hołowczyc był czterdzieści jeden sekund za nim.

Rajd Dakar, w którym wystartuje Martin Kaczmarski, rozpoczyna się 4 stycznia 2014 roku.