Biznes

Zygmunt Solorz oddał grunt pod galerię, której nie postawił

2011-12-07, Autor: Jarosław Garbacz
Władze miasta porozumiały się z Zygmuntem Solorzem w sprawie rezygnacji przez miliardera z budowy galerii handlowej przy Stadionie Miejskim. Grunt o powierzchni 7 hektarów trafi teraz pod młotek i nowy inwestor będzie mógł na nim wybudować galerię, ale to stanie się dopiero po mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Reklama

Urząd miejski przysłał do nas specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy:
W wyniku dzisiejszego spotkania przedstawicieli władz miasta Wrocławia oraz cypryjskiej spółki Bithell Holdings Limited – współwłaścicieli piłkarskiego Śląska Wrocław – postanowiono, że ze względu na ekonomiczną nieopłacalność realizacji projektu galerii handlowej przy Stadionie Miejskim strony odstępują od tego przedsięwzięcia i rozpoczynają procedurę polubownego rozwiązania umowy użytkowania z dnia 3 grudnia 2010 roku.

To potwierdzenie słów prezydenta Wrocławia, który w ubiegłym tygodniu mówił o poszukiwaniu nowego inwestora pod grunt, gdzie Zygmunt Solorz miał postawić galerię, w której zakupy mieli robić kibice już w trakcie trwania piłkarskich mistrzostw Europy w czerwcu przyszłego roku.

Działka będzie wystawiona na sprzedaż. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu tylko powstanie galerii.
Dziura będzie zabezpieczona przez miasto, a sugerowane przez urzędników sposoby jej zabezpieczenia na czas czerwcowej imprezy Euro zaaprobowała wstępnie UEFA. Wartość samej działki szacowana jest na 60 mln zł.

Skąd będą w takim razie czerpane środki na utrzymanie piłkarskiego Śląska, należącego wspólnie do Zygmunta Solorza i Wrocławia?

– Obowiązek finansowania klubu nadal będzie spoczywał na obu stronach i w imieniu miasta deklaruję dalsze wsparcie drużyny – podkreśla prezydent Rafał Dutkiewicz.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~ 2011-12-07
  15:36:59

  0 0

  Dopóki Śląsk wygrywa jest OK i są pieniądze. Jak drużynie przestaje się wieść wylatuje trener, potem znika sponsor... Oby przysłowiowa stałość uczuć naszego magistratu nie uśpiła czujności władz klubu w tych "dobrych czasach".

 • ~Janek 2011-12-07
  17:36:48

  0 0

  Dopiero podjęli decyzję, że rozpoczną procedurę polubownego przekazania działki, więc nie mam jeszcze mowy o faktycznym zwrocie. W tej sytuacji tytuł "Zygmunt Solorz oddał grunt pod galerię, której nie postawił" chyba jeszcze powinien poczekać na newsa z adekwatną treścią :)

 • ~ms 2011-12-07
  18:05:30

  0 0

  Uparli się na tę galerię. A czemu nie może być Aquapark albo park rozrywki? Dojazd najlepszy w mieście. Galerie już wszystkim wychodzą bokami a basenów i innych miejsc gdzie można spędzić czas z dziećmi jak na lekarstwo.

 • ~mareczekcc 2011-12-07
  21:27:17

  0 0

  ms dobrze gada! Park rozrywki w takim miejscu byłby najlepszym rozwiązaniem! Tych galerii jest pełno! w centrum jest jedna na drugiej, powiększają do tego pasaż, a niedługo otworzą tą w Sky Tower. Wschód ma Magnolie, giganta, który spokojni eim wystarczy, nawet z Leśnicy nie jest tam daleko... Mamy we Wrocławiu Aquapark, duży, wystarczający, szkoda, że nie ma jakiegoś diabelskiego młynu, kolejki górskiej itp.. To co na społecznym jest to pożal się Boże...

 • ~set 2011-12-08
  07:24:02

  0 0

  Nic dziwnego, że prezydent ma dobre układy z biznesem skoro dokłada z miejskiej kasy do nietrafionych pomysłów. Solorz zrobił dziurę w ziemi, za jej zasypanie zapłaci miasto, czyli podatnicy. Klub piłkarski miał być finansowany z dochodów uzyskiwanych z galerii, teraz będzie finansowany z podatków. Stadion miał przynosić dochody, na razie mamy straty. Coś mało tu gospodarności a dużo gadania jak to będzie pięknie. Trzeba zmienić plan zagospodarowania i zbudować Wyspę Tropikalną, najbliższa jest w Berlinie.

 • ~@12 2011-12-08
  10:08:54

  0 0

  i tym sposobem Solorz wyDutk...ał i jeszcze wyDutk...a kogo trzeba. Nie łódzcie sie.

 • ~ 2011-12-08
  10:25:24

  0 0

  @set miasto nie musi płacić za zasypanie dziury. Jak się ma taką "dziurę" i chce się ją zasypać to zakłada się biznes, bo firmy budowlane gdzieś muszą wywozić ziemię. Więc można spokojnie się o to pokusić

 • ~mieszkaniec 2011-12-09
  07:51:24

  0 0

  Kiedy Pan Solorz wywiezie nielegalnie zgromadzoną glinę na Praczach Odrzańskich? Kto zapłaci za dewastacje terenu i rozjechane drogi.
  Jak sie ma decyzja o nie opłacalności budowy galerii do dzisiejszej informacji o rozbudowie CH Bielany o dwa razy?

 • ~ 2011-12-09
  11:51:34

  0 0

  skąd ty wziąłeś "nieopłacalność budowy"? za dużo czytasz tutejsze forum i bzdury wypisywane przez waldka ynteligenta i jego guru T.Sz.

 • ~ivn 2011-12-12
  07:55:45

  0 0

  precz z galerią handlową - prak rozrywki albo hale sportowe TAK - a tym czasem niech to zasypia żwirem i będzie parking na euro hehe

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.