zamknij

Wiadomości

Bieg po zdrowie motorniczego, czyli bez przycisku tramwaj nie skręca

2011-03-09, Autor: Bartłomiej Knapik
Jedni biegiem, żeby było szybciej – inni wolno i dostojnie, a jeszcze inni proszą przechodniów, żeby nacisnęli pomarańczowy przycisk od świateł. Na Świdnickiej na wysokości arkad trzeba użyć przycisku, żeby tramwaj jadąc na południe skręcił w lewo, w stronę Dworca Głównego.
Jeśli widzieliście motorniczego, który korzystając z przerwy między jadącymi samochodami biegnie do pomarańczowego przycisku – to się nie przewidzieliście. Jeśli biegnie może to oznaczać, że robi to ponownie, bo za pierwszym razem trochę się męczył ze zwrotnicą i nie zdążył na swoje zielone światło. Jednak przede wszystkim robi to w szczytnym celu - po naciśnięciu przycisku w najbliższym cyklu świateł dostanie zielone światło na lewoskręcie w stronę Dworca Głównego i będzie mógł dowieźć pasażerów do celu.

Nie trzeba aż tak się męczyć – starsi, bardziej doświadczeni pracownicy MPK wiedzą, że mogą, jak to widać na naszych zdjęciach, iść spokojnie (jeśli np. ktoś wcześniej skręcał w lewo i nie trzeba się męczyć ze zwrotnicą) albo poprosić o pomoc przechodniów.

Dlaczego władze miasta tak dbają o ruch motorniczych? Okazuje się, że to przypadek:
- Winna jest awaria tak zwanej detekcji. Normalnie tramwaj powinien być wykrywany przed skrzyżowaniem, ale mechanizm się popsuł. Już zleciliśmy jego naprawę – mówi Grażyna Nosek, kierownik działu zarządzania ruchem w magistracie.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
  • ~ 2011-03-09 07:46:03

    A gdzie jest prokurator?

    0 0
  • ~ 2011-03-09 07:50:32

    to się już w głowie nie mieści, taka usterka powinna być usunięta w jedną chwilę.

    0 0
  • ~ 2011-03-09 08:20:34

    Wrocławski magistrat to żenada, wam kury prowadzić!

    0 0
  • ~ 2011-03-09 08:21:36

    Zgodnie z rozporządzeniem ministra ręczne detektory (czyli przyciski) moga byc stosowane tylko dla pieszych ale Wrocław z bufonem jest ponad prawem.

    0 0
  • ~ 2011-03-09 08:22:40

    Europejska Stolica Kretynizmów 2011

    0 0
  • ~ 2011-03-09 09:28:57

    [wpis został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja]

    0 0
  • ~ 2011-03-09 09:33:55

    [wpis został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja]

    0 0
  • ~ 2011-03-09 09:35:45

    nie

    0 0
  • ~ 2011-03-09 09:58:06

    Jesteście serwisem, który chyba najwięcej i najrzetelniej opisuje wrocławskie absurdy - mam dla Was ciekawostkę komunikacyjną :)
    Zakaz wjazdu tirów do miasta w określonych godzinach sprawia, że gdy tylko kończą się godziny szczytu ulice opanowują TIR-y. Wczoraj przeżyłem szok wysiadając z tramwaju na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Piastowskiej o godzinie 19.30, czyli tuż po wpuszczeniu ciężarówek. Tir za Tirem, dosłownie, od Mostu Szczytnickiego do zbiegu ulic Sienkiewicza i Wyszyńskiego. Identycznie jak na tym filmiku - http://www.youtube.com/watch?v=0AkcNaldDDo
    Może zechcecie się tam wybrać?

    0 0
  • ~ 2011-03-09 10:02:28

    [wpis został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja]

    0 0
  • ~ 2011-03-09 10:21:43

    jak widzisz rejestracja nicku nie spowoduje jego zablokowanie, więc po co?

    0 0
  • ~ 2011-03-09 10:22:45

    Nie będę się rejestrował w tym stronniczym portalu opanowanym przez dzieci WFK.

    0 0
  • ~MamNickMamArgument 2011-03-09 10:46:16

    [wpis został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja]

    0 0
  • ~ 2011-03-09 11:28:33

    [wpis został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja]

    0 0
  • ~ 2011-03-09 11:31:15

    [wpis został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja]

    0 0
  • ~ 2011-03-09 11:51:15

    Niech kierowcy mają światła na przycisk!

    0 0
  • ~ 2011-03-09 13:59:10

    Ale tu smutno.

    0 0
  • ~ 2011-03-09 14:15:46

    [wpis został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja]

    0 0
  • ~ 2011-03-09 14:38:58

    No i nie dzwonić do mojego tatusia bo on kawusie w pracy pije i nie ma czasu na jakieś tramwaje.

    0 0
  • ~ 2011-03-09 20:21:00

    szczyt absurdu

    0 0
  • ~spajjder 2011-03-09 21:21:47

    ano szczyt absurdu ale co zrobić jak się popsuło? fakt faktem taką usterkę powinni w ciągu paru godzin usunąć ale to nie jest powód do robienia nie wiadomo jakiej sensacji...

    0 0
  • ~ 2011-03-09 23:16:55

    dobre :)

    0 0
  • ~ 2011-03-10 00:30:48

    Obawiam się, że pani Nosek potraktowała redaktora Knapika niezawodnym "cośtam cośtam". Detekcja na przystanku Arkady wcale nie jest zepsuta, tylko mało który motorniczy wie, jak ją załączyć. Chcąc zarezerwować sobie cykl świateł do skrętu w LEWO trzeba bowiem przycisnąć w odpowiednim momencie przycisk w kabinie, którego zazwyczaj używa się do przestawiania zwrotnicy chcąc jechać w PRAWO. Intuicyjne ;) Od poniedziałku kilkakrotnie widziałem zdalne załączanie sygnalizatora w tym miejscu, więc tekst o uszkodzonej detekcji i zleconych pracach naprawczych uważam za bujdę na resorach. A może pani Nosek po prostu nie wie, o co chodzi? :D

    0 0
  • ~ 2011-03-16 09:40:43

    A ja mam pytanie czy na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Stawowej, też detektor jest popstuty? Wczoraj widziałem jak Motorniczy wyskoczył z tramwaju linii 22 i musiał wcisnąć ów przycisk chcąc skręcić w Stawową.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto byłby lepszym kandydatem na prezydetna Wrocławia?




Oddanych głosów: 295