Hurkacz nie sprawił sobie prezentu urodzinowego. Wrocławianin odpada w pierwszej rundzie

2020-02-12, Autor: Aleksander Hutyra

Hubert Hurkacz nie sprawił sobie prezentu w dzień 23. urodzin i odpadł w pierwszej rundzie turnieju z serii ATP, rozgrywanego w Rotterdamie. Wrocławianin przegrał ze Stefanosem Tsitsipasem.

Obaj tenisiści w przeszłości mierzyli się ze sobą aż sześciokrotnie i tylko raz z pojedynku zwycięsko wyszedł Hurkacz. Faworytem tego pojedynku był więc Grek.

I set

W pierwszym secie o zwycięstwie decydował tie-break, w którym lepszy okazał się Polak i to on objął w tym meczu prowadzenie.

II set

W partii drugiej od stanu 2:0 dla Hurczaka, to Tsitsipas zaczął rozdawać karty i ostatecznie zwyciężył tego seta stosunkiem 6:3, doprowadzając do wyrównania.

III set

Trzeci set to pełna kontrola w wykonaniu Greka, który szybko objął prowadzenie 2:0 i dzięki skutecznej grze na całej jego przestrzeni zwyciężył zdecydowanie 6:1 i mógł cieszyć się z awansu do 2. rundy.

Dla obu tenisistów był to pierwszy mecz po występie w wielkoszlemowym Australian Open.