Impel Wrocław o krok od medalu

2016-04-25, Autor: jg
Impel Wrocław w piątek i sobotę zanotował dwa bardzo ważne zwycięstwa nad Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Dzięki temu w rywalizacji o brązowy medal prowadzi już 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się na teren rywalek.

Kibice zgromadzeni w hali Orbita, szczególnie w piątek, na brak emocji nie mogli narzekać. Pierwszy set padł łupem przyjezdnych, które w połowie partii złapały dobry rytm gry i już do końca kontrolowały jej przebieg. W kolejnej walka trwałą na przewagi, aż do stanu 32:21, kiedy to seta atakiem zakończyła Sanja Popović.

Impelki w tym meczu wykorzystały już możliwy bufor bezpieczeństwa i aby myśleć o wygranej – musiały doprowadzić do tie-breaka. I tak też się stało. Impelki uspokoiły przyjęcie, same stwarzając zagrożenie w polu serwisowym. To się opłaciło – o losach meczu zadecydować miała piąta partia. Tę lepiej rozpoczęły wrocławianki, które kilka minut później cieszyły się ze zwycięstwa.

Niespełna dobę później odbył się drugi mecz. W sobotę bezsprzecznie na parkiecie okazały się podopieczne Jacka Grabowskiego. Impelki od pierwszych minut narzuciły swój styl gry i konsekwentnie realizowały taktykę wyznaczoną przez sztab szkoleniowy na to spotkanie.

Trener MKSu dokonywał wielu zmian, ale nie odmieniło to losu spotkania. Siatkarki z Dolnego Śląska wygrały je 3:0. Dwie wygrane Impelek w spotkaniach w Hali Orbita zbliżyło wrocławski team do brązowego medalu. Dwa kroki zostały wykonane, ale do zrobienia został jeszcze jeden – ten najważniejszy.

Przed hurraoptymizmem przestrzega między innymi liderka wrocławianek – Katarzyna Skowrońska-Dolata. Dąbrowianki za wszelką cenę będą chciały wrócić do Wrocławia, będą grały w swojej hali, a to dodatkowy atut po ich stronie. Mimo to drużyna i kibice wrocławskiego zespołu mają nadzieję, że rywalizacja zakończy się już w Dąbrowie Górniczej.

Trzeci mecz o brązowy medal odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia, o godz. 20:30. Ewentualne czwarte spotkanie odbędzie się w piątek, 29 kwietnia również o 20:30. Z powodu transmisji meczów z Sopotu mogą wystąpić kilkuminutowe opóźnienia w rozpoczęciu spotkań, bowiem oba mecze z Dąbrowy Górniczej są zaplanowane jako transmisyjne (Polsat Sport).

Jeżeli po czterech meczach nie zostanie wyłoniony brązowy medalista – zostanie rozegrane piąte, decydujące spotkanie (2 maja o godz. 18:00 w hali Orbita).