KFC Gwardia Wrocław wygrywa u siebie i awansuje w ligowej tabeli [RELACJA]

2019-12-22, Autor: ah

Siatkarze KFC Gwardii Wrocław pokonali w hali Orbita SMS-a PZPS I Spała 3:1 w meczu 15. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Tym samym wrocławski klub awansował na 4. miejsce w tabeli.

Wynik nieco zakłamuje obraz spotkania. To zdecydowanie nie był łatwy mecz, a niewiele brakowało, by powtórzył się scenariusz sprzed tygodnia. Wrocławianie zachowali jednak zimną krew i wygrali za 3 punkty.

Gwardziści bardzo dobrze rozpoczęli debiutanckiego seta, prowadząc 3:0. Goście jednak się otrząsnęli i już po chwili to oni prowadzili 4:3. Było wiadomo, że młodzież ze SMS-u łatwo nie odpuści. Wynik oscylował wokół remisu aż do stanu 12:12. Wrocławianie zaczęli budować przewagę i po dobrym okresie gry prowadzili już 22:18.

Wydawało się, że siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska mają wszystko pod kontrolą, więc trener Krzysztof Janczak wpuścił rezerwowych. Szybko okazało się, że goście znaleźli na Gwardię sposób i zaczęli odrabiać straty. Po chwili było jeszcze 23:22 dla KFC Gwardii Wrocław, ale świetna gra spalskiej młodzieży sprawiła, że to oni mieli pierwszą piłkę setową (23:24). Wrocławianom udało się ją jednak obronić i zaczęła się gra na przewagi. Ostatecznie to gwardziści wygrali pierwszego seta 29:27. Trzeba jednak przyznać, że dostarczyli solidną dawkę emocji kibicom zgromadzonym w hali Orbita.

Druga część spotkania od początku była wymagająca. Goście nie pozwolili odskoczyć, a sami grali coraz lepiej. W pewnym momencie było już 10:7 dla SMS-u, ale siatkarze Gwardii zdołali szybko zniwelować tę stratę (11:11). Trener Janczak nie bał się zmian w tym meczu i raz za razem rotował ustawieniem. Gra toczyła się punkt za punkt. Goście nie mieli zamiaru odpuszczać. Gwardii udało się zbudować przewagę dopiero w końcówce (20:17). O czas poprosił wówczas trener rywali Marek Skrobot. Na niewiele się to jednak zdało, bo to wciąż KFC Gwardia Wrocław rządziła i dzieliła na parkiecie. Wrocławianie szybko powiększyli przewagę do pięciu punktów, głównie za sprawą dobrej gry w bloku. W drugim secie KFC Gwardia zwyciężyła 25:18.

Początek trzeciej partii był bardzo podobny do poprzedniej. Znów gra toczyła się punkt za punkt. Nie minęło jednak kilka minut, a gwardziści zbudowali sobie solidną, czteropunktową przewagę (9:5). O czas poprosił Marek Skrobot. Przyniosło to pożądane efekty, bo goście zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu, a następnie do prowadzenia 14:13. Chwilę później zrobiło się jeszcze niebezpieczniej, bo SMS prowadził już 19:14. Co prawda wrocławianie zdołali zmniejszyć stratę do dwóch punktów (18:20), ale znów zespół ze Spały zanotował kilkupunktową serię i wygrał trzeciego seta 25:20.

W głowach kibiców zaczęły się budzić demony sprzed tygodnia. Czy znów wygrane pierwsze dwa sety, a później zapaść i przegrana po tie-breaku? Nie tym razem. Początek partii był jednak trudny. Goście swoją grą dawali się gwardzistom we znaki, a ci popełniali za dużo błędów własnych. Choć prowadzili 8:6, SMS znów odrobił i przyjezdni wygrywali 14:12. Wrocławianie przegrywali nawet 18:19, ale wtedy wydarzyło się coś niesamowitego. Siatkarze Gwardii zanotowali imponującą serię i zdobyli kolejne 7 punktów, co dało im wygraną 25:19 w czwartym secie i 3:1 w całym meczu.

KFC Gwardia Wrocław – SMS PZPS I Spała 3:1 (29:27, 25:18, 20:25, 25:19)

MVP: Arkadiusz Olczyk

Gwardia: Olczyk 14, Lubaczewski 13, Gromadowski 12, Szymeczko 5, Paszkowski 3, Nowosielski 1, Mihułka (l.) oraz Gibek 10, Wnuk 4, Maćkowiak 2, Kołtowski (l.) 1, Sternik.

SMS: Klat 14, Kupka 13, Czerwiński 13, Markiewicz 8, Kramczyński 7, Durski, Dereń (l.) oraz Dulski 6, Szymendera, Borkowski.