Reklama

Krwiożercza akcja dla studentów znów ruszyła na uniwerku

06/12/2011 00:00

W poniedziałek 5 grudnia na Uniwersytecie Wrocławskim ruszyła kolejna edycja Wampiriady - projektu organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przez trzy dni studenci będą mogli oddawać krew na trzech wydziałach uczelni.

Wampiriada jest odpowiedzią studentów na problem braku krwi we współczesnym świecie. Projekt ma na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa w społeczeństwie, a w efekcie – ratowanie zdrowia i życia innych ludzi.


Akcja krwiodawstwa rozpoczyna się na Wydziale Nauk Społecznych w poniedziałek 5 grudnia. W środę, 7 grudnia, wszyscy chętni będą mogli oddać krew w budynku Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a w czwartek – na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii.



Każdego dnia od 10 do 15 członkowie NZS-u oraz pracownicy RCKiK będą czekali na osoby gotowe do podzielenia się swoją krwią z potrzebującymi.



Dla każdego krwiodawcy przewidziana jest nagroda – oprócz czekolady są to między innymi: koszulki, wejściówki, zniżki i przeróżne gadżety. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z darmowej porady dietetyka i diabetyka, obejrzeć pokazy pierwszej pomocy, wpisać się do bazy dawców szpiku oraz podpisać oświadczenie woli.



Zapraszamy – bo każda kropla krwi jest ważna!
jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości