Reklama

Nowa siedziba SWPS dostępna w roku akademickim 2011/12

10/02/2011 00:00

W marcu 2010 roku rozpoczęły się prace projektowe nowej siedziby Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Kampus ma znajdować się na terenie dawnej fabryki ELWRO we Wrocławiu przy ul. Ostrowskiego 30. W kolejnym roku akademickiem- 2011/12 budynek zostanie oddany do użytku.

Nowy budynek SWPS to dwupoziomowa przestrzeń o wielkości 7500 m² , na której powstanie około 30 nowoczesnych sal dydaktycznych, aule oraz laboratoria badawcze, w tym profesjonalna focusownia z lustrami weneckimi, studio badań CATI, pracownie komputerowe, biblioteka i księgarnia. Z myślą o studentach dziennikarstwa planowane są także profesjonalne studia nagraniowe.


 


SWPS we Wrocławiu będzie posiadała nowoczesny kampus, wyposażony m.in. w sprzęt multimedialny, dlatego będzie doskonałym miejscem na organizowanie przeglądu filmów, przedstawień teatralnych oraz spotkań naukowych. SWPS często gości światowej sławy naukowców i badaczy. Dzięki nowemu miejscu imprezy naukowe będą organizowane na większą skalę.

Reklama

 


Budynek, w którym powstanie nowa siedziba, ma charakter przemysłowy, wcześniej znajdowały się zakłady ELWRO, Siemens oraz amerykańska firma telekomunikacyjna. Stara hala produkcyjna na potrzeby studentów zostanie zmieniona w nowoczesny sposób. Oprócz sal dydaktycznych, w nowej siedzibie nie zabraknie centrum fitness i dużej stołówki, a w jego najbliższym otoczeniu parkingu z dużą liczbą miejsc parkingowych.


Agnieszka Nesterowicz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości