Panowie na B dali rezerwom lidera! Śląsk II Wrocław gromi Górnik II Zabrze

2019-11-01, Autor: Bartosz Królikowski

Jak obejmować prowadzenie w tabeli, to właśnie w takim stylu. Rezerwy Śląska Wrocław zdominowały i rozbiły przy Oporowskiej Górnik II Zabrze 4:0. Tym samym wrocławianie wygrali już trzeci mecz z rzędu.

Rezerwy Śląska Wrocław odniosły ostatnio dwa zwycięstwa z rzędu. Wygrane z MKS Kluczbork (1:0) i Lechią Zielona Góra (3:2), sprawiły że wrocławianie utrzymali kontakt z prowadzącym w tabeli Ruchem Zdzieszowice i wciąż mają tyle samo punktów. Ich rywale z Zabrza natomiast w tabeli zajmują miejsce dwunaste, a przed tygodniem przegrali z Kluczborkiem na wyjeździe aż 1:4.

Śląsk był wyraźnym faworytem tego meczu. W bardzo dobrej formie znajdował się ofensywny duet Przemysława Bargiela i Sebastiana Bergiera. Już w 18. Minucie to właśnie ci dwaj zawodnicy swoją akcją wyprowadzili zespół na prowadzenie. Gola zdobył drugi z nich, potężnie uderzając piłkę, która trafiła jeszcze w poprzeczkę i wpadła do bramki. Dobijał ją jeszcze co prawda Mateusz Cholewiak, ale sędzia uznał że futbolówka przekroczyła linię bramkową już wcześniej. Mimo wyraźnej przewagi było to jedyne trafienie wrocławian do przerwy.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W drugiej połowie rezerwy Śląska jeszcze bardziej przycisnęły zabrzan, nie pozwalając gościom na absolutnie nic. Ponadto sami byli bardzo skuteczni. W 66. minucie indywidualną akcję z prawej strony, płaskim strzałem wykończył Bargiel. Natomiast Sebastian Bergier nie mógł znieść faktu, że to nie jego gol będzie w tym meczu najładniejszy i w 77. minucie idealnym strzałem z rzutu wolnego, nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Pięć minut później wynik meczu ustalił Bartosz Boruń, który wykorzystał dobre podanie Daniela Szczepana i do duetu zdobywców bramek B&B dorzucił jeszcze jedną literkę B (zasadniczo to nawet dwie).

Wrocławianie rozgromili rezerwy Górnika Zabrze i przynajmniej do soboty będą liderem tabeli III ligi. Następny mecz rezerw Śląska 9 listopada o godz. 17. Pojadą oni wówczas do Chorzowa, by zmierzyć się z podupadłą legendą polskiej piłki, czyli Ruchem.

Śląsk II Wrocław – Górnik II Zabrze 4:0