Upalna niedziela na Partynicach [ZDJĘCIA]

2017-07-31, Autor: prochu

W ponad trzydziestostopniowym upale ścigały się konie w siedmiu gonitwach na wrocławskim hipodromie. Był to pierwszy miting po wakacyjnej przewie.

Osiem kłusaków ruszyło w dystans pierwszej po letniej przerwie gonitwy na Partynicach. Poprowadziła z przewagą Berenika, którą przed wejściem w ostatni zakręt zmienił na czele stawki Diable Maya (Bartłomiej Żakowski). Na początku finiszowej prostej do tej dwójki zbliżył się Buzyrys powożony przez Manuelę Wasiak i dość łatwo wyprzedził obu rywali. Jego trenerką jest Monika Melinger. W drugiej gonitwie Octobermen po starcie objął prowadzenie, które dowiózł do wyjścia na prostą. Tutaj mocniej do przodu ruszyła Taneda, chwilę później dołączyła do niej Królowa Ecosse pod Natalią Hendzel i nabierając prędkości, pewnie jako pierwsza minęła celowniki. Na drugie miejsce z dalszej pozycji finiszował Tanatos. Zwycięską klacz trenuje Michał Borkowski.

W kolejnym starciu konie zmieniały się na prowadzeniu. Na finiszową prostą wyprowadził Ehab Al Khalediah, tuż za nim galopował Alistar. Szybko jednak do przodu wyskoczył Muszkiet pod Kamilą Maryniak i nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Na drugą pozycję finiszowała Damira, trzeci ostatecznie był Alistar. Trenerem zwycięzcy jest Robert Świątek. W następnej gonitwie Saudi Al Khalediah pod Kamilą Maryniak wyszedł na prowadzenie w połowie przeciwległej prostej i podyktował mocniejsze tempo, rozrywając stawkę. Długo utrzymującego się na drugim miejscu Norina na finiszowych metrach wyprzedziła Palloma. Zwycięskiego konia trenuje Robert Świątek.

Gonitwa piąta - Bogini lepsza od Agatka. Po starcie odskoczył Agatek i utrzymał się na prowadzeniu mniej więcej od połowy finiszowej prostej. Tutaj dość łatwo minęła go Bogini dosiadana przez Kamilę Maryniak, na trzecie miejsce finiszowała Intifada. Trenerem zwyciężczyni jest Robert Świątek. Debiutant zwycięzcą ostatniego wyścigu. Poprowadziła Palisadra, w połowie ostatniego zakrętu wyprzedził ją Espalier, ale na finiszowej prostej do głosu doszedł Rammas Al Khalediah dosiadany przez Pavla Stepakina i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Espalier obronił drugie miejsce, na trzecie finiszował Czak. Trenerem zwycięzcy jest Wiesław Kryszyłowicz.

Kolejne wyścigi już w niedzielę, 13 sierpnia, o godzinie 14:15 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice. Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!