Wrocławscy lekkoatleci powalczą o medale na Mistrzostwach Europy

2017-03-02, Autor: prochu

Pięciu reprezentantów Wrocławia w piątek rozpocznie rywalizację na Halowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się w Belgradzie.

W stolicy Serbii rywalizować będą reprezentanci AZS AWF-u i Śląska. W pierwszym dniu zawodów - w kwalifikacjach swoich konkurencji - wezmą udział Rafał Omelko (AZS AWF, bieg na 400 metrów) i Adrian Świderski (Śląsk, trójskok). W sobotę odbędą się eliminacje i półfinał biegu na 60 metrów, w którym wystartuje Agata Forkasiewicz (AZS AWF), natomiast w niedzielę Bartłomiej ChojkowskiŁukasz Krawczuk (obaj Śląsk) pobiegną w sztafecie 4 x 400 metrów.

W Mistrzostwach Europy w Belgradzie weźmie udział ponad 550 lekkoatletów. Warto dodać, że Polska jest jednym z najliczniej reprezentowanych krajów, bo w zawodach weźmie udział aż 34 Biało-Czerwonych. Większa jest tylko reprezentacja Niemiec (47 zawodników).

Na poprzednich ME, odbywających się w 2015 roku w Pradze, Polacy zdobyli siedem medali, w tym jeden złoty. Mistrzem Europy został wówczas Marcin Lewandowski, który zwyciężył w biegu na 800 metrów. W tym roku nie obroni tytułu mistrzowskiego w tej kategorii, bowiem pobiegnie na dystansie 1500 metrów. Polacy są uznawani za faworytów w wielu konkurencjach - duże szanse na medale daje się m.in. Ewie Swobodzie, Piotrowi Liskowi, Adamowi Kszczotowi, Sylwestrowi Bednarkowi, Kamili Lićwinko, Marcinowi Lewandowski, Konradowi Bukowskiemu oraz sztafecie 4 x 400 metrów. Dodajmy, że w zeszłym roku Polska wygrała klasyfikacje medalową Mistrzostw Europy w Amsterdamie.

Mistrzostwa w Belgradzie odbędą się w dniach od 3 do 5 marca.