Reklama

Wrocławskie ZOO będzie miało światową atrakcję - Oceanarium

04/01/2012 00:00

Przed 2016 rokiem we Wrocławiu powstanie Oceanarium-Afrykarium. Dzięki niemu nasze ZOO ma się wyróżniać na tle innych ogrodów w Europie a do stolicy Dolnego Śląska mają ściągać kolejni turyści.

Dla dyrektora ZOO Radosława Ratajszczaka inwestycja ta będzie prawdziwym wyzwaniem, ale i w całości dziełem autorskim. Warto podkreślić, że zakończenie budowy Oceanarium pokrywać się będzie ze 150-leciem istnienia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.


Najprawdopodobniej projekt budowy obiektu Afrykarium-Oceanarium wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą zrealizuje Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane wraz ze swoim partnerem ze Stanów Zjednoczonych, który posiada ogromne doświadczenie w budowie Oceanariów na świecie.

Reklama

 


– Wrocławskie Oceanarium będzie bez wątpienia przyciągało jak magnes naszych rodaków ze wszystkich rejonów Polski, ale i nie tylko. Będzie również zapewne magnetyzowało naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Oceanarium będzie miejscem edukacji, nauki, przygody. To nowe życie wrocławskiego ZOO, które i tak jest największym i najbardziej prestiżowym ZOO w Polsce, ale dzięki wybudowaniu Oceanarium będzie i najbardziej prestiżowym w całej Europie – podkreśla Daniel Zieliński, rzecznik prasowy spółki PB Inter System, która jest inwestorem zastępczym projektu.

Reklama

Sam obiekt Oceanarium pod względem rozwiązań technologicznych i wizualnych będzie pierwszym tego typu obiektem w Europie. Nowy pawilon będzie prezentował faunę i florę wód afrykańskich i okołoafrykańskich. Poprzez wybudowany tunel ze szkła akrylowego każdy będzie mógł się przedostać do świata wód oceanicznych, niemalże poczuć się jak na wodach prawdziwego oceanu. W tunelu będzie można się także na chwilę zatrzymać i poobserwować jak nad naszymi głowami pływają rekiny.


 


Poza nimi w Oceanarium będą ryby z jezior Malawi i Tanganika oraz zwierzęta żyjące w dorzeczu Nilu - hipopotamy. Wybieg dla pingwinów, usytuowany tuż pod restauracją w kształcie łodzi. Dla wielu zwierząt zamieszkujących obecnie ZOO będzie to szansa na przeprowadzkę do jakże nowoczesnego i dużego obiektu. Krokodyle, hipopotamy, to tylko niektórzy z mieszkańców, którzy już wkrótce zaznają tych niecodziennych luksusów.

Reklama


Dodatkowe atrakcje czekające na turystów to otwarte wybiegi, pokazy sztuczek wykonywanych przez uchatki oraz podziwianie rafy koralowej z wnętrza zatopionego statku.





Szacowany koszt przedsięwzięcia to 387 mln złotych.
jg/mat. pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości