Wiadomości
Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej [ZOBACZ, GDZIE?]
Z końcem miesiąca możemy spodziewać się zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Dotyczą one prac remontowych, ale i wydarzeń sportowych, które będą rozgrywać się w naszym mieście. Gdzie podróżujący natrafią na utrudnienia?
W najbliższych dniach czekają nas zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej związane z kontynuacją prac na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich z aleją Hallera. Z myślą o kibicach Sparty i Śląska uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe.
Zobacz także
Czwartek, 29 lipca
W związku z planowanym meczem piłkarskim Śląsk Wrocław - Ararat Erywań, który odbędzie się w czwartek, 29 lipca o godzinie 20:00na Stadionie Wrocław, wprowadzona zostanie dodatkowa komunikacja miejska, umożliwiająca kibicom powrót z wydarzenia.
Po meczu, około godziny 21:50 uruchomiona zostanie tramwajowa linia specjalna T2. Będzie ona kursowała z częstotliwością co 6 minut przez pół godziny po wydarzeniu, po następującej trasie:
Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – Złotoryjska – Śrubowa – TAT – pl. Orląt Lwowskich – Podwale – Świdnicka – pl. Teatralny – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Dworzec Główny
Autobusowa linia specjalna S2 zostanie uruchomiona około godziny 21:45 i będzie kursowała przez około 40 minut po zakończeniu meczu, z częstotliwością co 8 minut. Trasa linii S2 będzie przebiegała następująco:
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
Opłata za przejazd liniami specjalnymi T2 i S2 wynosi tyle samo, co przejazd liniami normalnymi komunikacji zbiorowej. Jednorazowy bilet normalny kosztuje 3,40 zł, a jednorazowy bilet ulgowy 1,70 zł. Przejazd jest możliwy także na podstawie biletów czasowych.
Piątek i sobota, 30-31 lipca
Dodatkowa komunikacja miejska zostanie wprowadzona także na żużlowe Grand Prix na Stadionie Olimpijskim, które odbędzie się w dniach 30-31 lipca. Po zakończonym meczu, czyli od około godziny 21:35 specjalna linia tramwajowa T3 zrealizuje 10 kursów ze Stadionu Olimpijskiego, po trasie:
Stadion Olimpijski – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – Galeria Dominikańska
Opłata za przejazd wynosi tyle samo, co podróż liniami normalnymi komunikacji zbiorowej.
Sobota, 31 lipca
Na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich z aleją Hallera planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych. W związku z tym od soboty, 31 lipca zlikwidowane zostaną linie tramwajowe nr 72 i 76.
Na odcinku Arkady (Capitol) – Krzyki – Arkady (Capitol) zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.
BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE 31 lipca – 1 sierpnia 2021 r.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7, 17 lub 73 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 na całej trasie przejazdu oraz autobusami linii D i 133 dodatkowo na odcinku Hallera – Klecina – Hallera.
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Poniedziałek, 2 sierpnia
W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera, od poniedziałku, 2 sierpnia zmianie ulegną trasy linii tramwajowych: 6, 7, 20, 23, 70, 73 i 74.
Linia 6
Tramwaje linii 6 będą kursowały w relacji Kowale – Grabiszynek – Kowale przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich i aleję Hallera.
Linia 7
Tramwaje linii 7 będą kursowały w relacji Poświętne – Grabiszyńska (Cmentarz) – Poświętne przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.
Linia 20
Tramwaje linii 20 powrócą na trasę Oporów – Leśnica – Oporów, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach przez ulicę Śrubową oraz przez nową trasę autobusowo-tramwajową: pl. Orląt Lwowskich, pl. Legionów, ulicę Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.
Linia 23
Tramwaje linii 23 powrócą na trasę Kromera – Wrocławski Park Przemysłowy – Kromera, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich oraz nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ulicy Robotniczej.
Linia 70
Tramwaje linii 70 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera.
Linia 74
Tramwaje linii 74 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską.
Linia tramwajowa nr 73 i linia autobusowa 702 zostaną zlikwidowane.
BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE 2 sierpnia 2021 r.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 6 lub 7 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 2 lub 17 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) – Krzyki/Klecina.
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 17 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 6 lub 7 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) – Krzyki/Klecina.
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Wtorek, 3 sierpnia
W związku z planowanym zakończeniem remontu przejazdu kolejowego na ulicy Mokrzańskiej, od wtorku, 3 sierpnia linie autobusowe nr: 138, 938, 948 i 958 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez ulicę Krępicką i Mokrzańską.
Tagi: zmiany, zmiany w kursowaniu, linie specjalne, MKP, MPK Wrocław, komunikacja miejska, tramwaje, autobusy, wrocław, miasto, utrudnienia, lista, dla pasażerów, dla turystów, dla podróżnych, dla podróżujących, dla kibiców, betard sparta, Ślask Wroćław, mecz, STADION WROCŁAW, Stadion Olimpijski
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Autobus nie zatrzymuje się na przystanku. "Kierowca boi się, że dostanie mandat"
24829 -
Z tych osiedli we Wrocławiu uciekają ludzie. W krótkim czasie ubyło tysiące mieszkańców
19594 -
Ta wrocławska ulica słynie z ganków. Wybudował je XIX-wieczny deweloper
13984 -
Nieoczywiste miejsca na wycieczkę na Dolnym Śląsku. To pomysł na majówkę?
12363 -
Okręgi wyborcze we Wrocławiu - wybory do rady miejskiej 7.04.2024 [LISTA ULIC I OSIEDLI]
7702
Najczęściej komentowane
-
Sondaż: Izabela Bodnar wygrywa wybory prezydenta Wrocławia
7 -
Rafał Dutkiewicz poparł rywalkę Jacka Sutryka. "Wrocław potrzebuje zmiany"
4 -
Wrocław wybiera: stare układy bez szans na resocjalizację lub jedna poślubiona afera
3 -
Dutkiewicz: Ludzie Dutkiewicza powinni odejść. Sutryk jest pierwszy na tej liście
3 -
Sutryk ogłosił, że zrezygnował z rad nadzorczych. Nie dodał, że musiał to zrobić
2
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert