zamknij

Wiadomości

Wpadka podwykonawcy GDDKiA. Patrol AOW z napisem "Stop zwyrolom z LGBT"

2019-08-01, Autor: Marta Gołębiowska

"Stop zwyrolom z LGBT"  - głosił napis, który można było zobaczyć we wnętrzu pojazdu, używanego do patrolowania miejskiej obwodnicy Wrocławia i do drobnych napraw. Pracownicy firmy Zaberd, podwykonawcy GDDKiA, nie zasunęli plandeki.

Napis obrażający środowisko osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów, można było zobaczyć w pojeździe firmy Zaberd, którym na co dzień poruszają się pracownicy, patrolujący autostradową obwodnicę Wrocławia. Zajmują się oni m. in. usuwaniem transparentów i graffiti z terenu tej trasy. 

Reklama

Transparent, wiszący w przyczepie auta, został sfotografowany przez mieszkańca w rejonie Haston City przy ul. Żmigrodzkiej. Był on widoczny dzięki niezasuniętej plandece przyczepy i w ten sposób poruszał się po AOW i ulicach Wrocławia. 

Firma Zaberd tłumaczy, że transparent został usunięty z obwodnicy, a konkretnie z wiaduktu, dlatego pojawił się w przyczepie samochodu.

- To nasz obowiązek. Transparenty zawsze zawieszamy, żeby ich nie zniszczyć, bo zdarza się, ze zgłaszają się do nas po nie ich właściciele. A plandeka była uniesiona, bo tak nam wygodniej pracować. Nie musimy jej co chwilę otwierać i zamykać - wyjaśnia Krzysztof Karpiński z firmy Zaberd. 

CZYTAJ TEŻ: WROCŁAW SOLIDARNY W BIAŁYMSTOKIEM

- Zwróciliśmy się do firmy Zaberd o pilne wyjaśnienie tej sytuacji - mówi Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

OŚWIADCZENIE FIRMY ZABERD

Spółka ZABERD wyjaśnia, iż zobowiązana jest w ramach obowiązków, wynikających z kontraktu utrzymaniowego Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, m.in. do usuwania obraźliwych treści umieszczanych nagminnie przez wandali na elementach infrastruktury drogowej. W świetle otrzymanych dzisiaj informacji natychmiast przystąpiliśmy do czynności sprawdzających w wyniku których ustaliliśmy, że w opisywanym przypadku, który miał miejsce pod koniec czerwca, usunęliśmy widoczny na fotografii baner, jednakże przez rażące niedbalstwo pracowników nie był on należycie przewożony do bazy. Zarząd ZABERD SA nie akceptuje i nie toleruje wśród swoich pracowników zachowań i postaw łamiących normy społeczne i etyczne, dlatego wobec osób odpowiedzialnych za to zdarzenie zostaną wyciągnięte konsekwencje, przewidziane prawem pracy. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Czy mowa nienawiści powinna być we Wrocławiu karana?

Oddanych głosów: 7871

Oceń publikację: + 1 + 443 - 1 - 31

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Zaberd SA 2019-08-01 17:56:07

    W nawiązaniu do powyższej publikacji Spółka ZABERD wyjaśnia, iż zobowiązana jest w ramach obowiązków wynikających z kontraktu utrzymaniowego Autostradowej Obwodnicy Wrocławia m.in. do usuwania obraźliwych treści umieszczanych nagminnie przez wandali na elementach infrastruktury drogowej. W świetle otrzymanych dzisiaj informacji natychmiast przystąpiliśmy do czynności sprawdzających w wyniku których ustaliliśmy, że w opisywanym przypadku, który miał miejsce pod koniec czerwca, usunęliśmy widoczny na fotografii baner, jednakże przez rażące niedbalstwo pracowników nie był on należycie przewożony do bazy. Zarząd ZABERD SA nie akceptuje i nie toleruje wśród swoich pracowników zachowań i postaw łamiących normy społeczne i etyczne, dlatego wobec osób odpowiedzialnych za to zdarzenie zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem pracy. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

    46 12
  • ~Wrocławianka...... 2019-08-01 21:30:47

    Zaberd SA - biorąc pod uwagę, że samochód z tym banerem był widziany na ulicach Wrocławia 8 lipca rano, to ponad tydzień wieźliście go do bazy.

    7 46

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rozliczacie PIT we Wrocławiu?Oddanych głosów: 160