Łącznie złożonych zostało 904 wniosków, do otrzymania lokalu zakwalifikowało się 199 osób, które w pierwszej kolejności otrzymają od Gminy Wrocław mieszkanie.
Na liście znalazło się 45 osób samotnych, 37 rodzin dwuosobowych, 73 rodziny trzyosobowe, 34 rodziny czteroosobowe oraz 10 rodzin pięcioosobowych i większych.
Wydział Lokali Mieszkalnych może zaproponować każdej z rodzin maksymalnie trzy propozycje lokali. Osoby, które zdecydują się na dany lokal i podpiszą umowę o remont, będą zobowiązane do jego odnowienia w terminie 6 miesięcy.
Średni koszt modernizacji kształtuje się od 10 do kilkudziesięciu tysięcy złotych i obejmuje m.in. wymianę podłóg, okien, drzwi, czy malowanie ścian. Standard wykonania remontu zależy od samego najemcy, ale musi być on wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną.
Proponowane mieszkania znajdują się na terenie całego miasta przy ul. Cybulskiego, Daszyńskiego, Hubskiej, Jagiellończyka, Kleczkowskiej, Komuny Paryskiej, Gajowej, Grunwaldzkiej, Grabiszyńskiej, Nowowiejskiej, Orzeszkowej, Ołbińskiej, Podwalu, Pomorskiej.