Kolejna wygrana koszykarskiego Śląska!

2016-10-17, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław nie zwalniają tempa. W niedzielę wygrali na wyjeździe w Jeleniej Górze czwarty ligowy mecz w tym sezonie i z kompletem zwycięstw zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy D II ligi. Przed nimi są tylko ekipy Górnika Wałbrzych i Stali Ostrów Wlkp., które również nie zaznały jeszcze smaku porażki.

Początek spotkania z Sudetami Jelenia Góra był wyrównany, ale zauważalna była przewaga Śląska. Mądra gra w obronie i skuteczna w ofensywie pozwoliła wrocławianom wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie jeleniogórzanie wrócili do gry, szybko wyrównali stan meczu, a po rzutach wolnych Aleksandra Raczka wyszli nawet na prowadzenie. Do przerwy był jednak remis 35:35.

W trzeciej kwarcie wynik wciąż oscylował w okolicach remisu. Śląsk wyszedł na pięciopuntkowe prowadzenie (41:36), ale rywale szybko odrobili straty. W odpowiedzi Sudety wypracowały sobie czteropunktową przewagę (49:45 oraz 51:47), ale koszykarze WKS-u nie pozostawali dłużni i na 10 minut przed końcem znów był remis - po 56. Ostatnia kwarta to już popis wrocławian. Podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały wygrali ten fragment meczu 26:12 i zapewnili sobie zwycięstwo w całym meczu.

Najskuteczniejszymi zawodnikami WKS-u byli Wojciech Jakubiak (22 punkty), Mateusz Stawiak (21) oraz Aleksander Dziewa (14). Wrocławianie raz jeszcze w tym sezonie wygrali rywalizację na tablicach, a kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra skuteczność rzutów za dwa punkty (30/42 - 71%) oraz rzutów wolnych (13/13 - 100%).

Kolejny mecz Śląsk rozegra dopiero w przyszły wtorek - 25 października, a jego rywalem będzie WKK Wrocław. Pojedynek ten odbędzie się o godzinie 18 w Kosynierce.

Sudety Jelenia Góra - Śląsk Wrocław 68:82 (14:21, 21:14, 21:21, 12:26)
Sudety: Niesobski 22 (2), Wilusz 18 (1), Raczek 11 (1), Minciel 6, Ostrowski 4, Serbakowski 3, Plewa 2, Jyż 2, Zuber 0.
Śląsk: Jakubiak 22 (2), Stawiak 21, Dziewa 14, Ratajczak 8, Musiał 8, Bożenko 5 (1), Krakowczyk 4, Żeleźniak 0, Bortliczek 0.