Patent na derby - Śląsk wciąż niepokonany! [RELACJA]

2016-10-30, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław wygrali w spotkaniu siódmej kolejki koszykarskiej drugiej ligi z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 69:64. Najskuteczniejszym zawodnikiem WKS-u był Jakub Musiał, który zdobył 15 punktów.

Spotkanie to nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy, bo po nieco ponad dwóch minutach w Kosynierce wałbrzyszanie prowadzili już 9:0. Gdy wrocławianie wreszcie zdobyli punkty, niemal od razu zostali skontrowani dwoma celnymi trójkami Rafała Niesobskiego. Zawodnik ten świetnie prezentował się na początku derbowego pojedynku, bowiem w pierwszej kwarcie rzucił 11 punktów i głównie dzięki niemu Górnik po 10 minutach prowadził 19:14. W drugiej odsłonie meczu Śląsk próbował zatrzymać Niesobskiego i zniwelować straty, ale koncert gry rozpoczął inny z liderów wałbrzyszan - Piotr Niedźwiedzki. Center zdobywał kolejne punkty, a przewaga gości momentami wynosiła już 15 "oczek" (43:28). Ostatnie słowo w tej kwarcie należało jednak do WKS-u - po rzutach Mateusza StawiakaJakuba Musiała do przerwy było 33:43.

Po zmianie stron podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały postawili na rzuty trzypunktowe. Najpierw dzięki trafieniom Jakuba Musiała, Mikołaja Ratajczyka i Macieja Krakowczyka udało się odrobić część strat, a równo z syreną kończącą trzecią kwartę za trzy trafił Wojciech Jakubiak. Śląsk po raz pierwszy w tym starciu objął prowadzenie (56:53).

W ostatnich 10 minutach role się odwróciły. To Śląsk prowadził i starał się kontrolować grę, a wałbrzyszanie szukali sposobu na zbliżenie się do rywali i zniwelowanie strat. Na 22 sekundy przed końcem Górnik zbliżył się do WKS-u na trzy punkty (64:67), ale nie był już w stanie zrobić nic więcej. Ostatecznie Śląsk po niesamowitej pogoni i emocjonującym meczu pokonał zespół z Wałbrzycha 69:64 i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w grupie D drugiej ligi.

Następny mecz koszykarze WKS-u rozegrają w sobotę 5 listopada, a ich rywalem będzie BC Obra Kościan, która w siedmiu meczach odniosła cztery zwycięstwa i poniosła trzy porażki.

Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 69:64 (14:19, 19:24, 23:10, 13:11)
Śląsk: Musiał 15 (2), Stawiak 12 (1), Dziewa 11 (1), Jakubiak 11 (1), Krakowczyk 7 (1), Ratajczak 5 (1), Wysocki 3 (1), Żeleźniak 3 (1), Bożenko 2.
Górnik: Niesobski 19 (3), Niedźwiedzki 16 (1), Wróbel 10, Glapiński 9 (1), Kozak 7 (1), Bochenkiewicz 3, Piros 0, Podejko 0, Ratajczak 0.