środa, 10 marca 2010      Aleksandra, Cypriana, Marcelego
    login :     hasło :
   zarejestruj się    nowe hasło
WIADOMOŚCI  |  KULTURA I ROZRYWKA  |  SPORT I REKREACJA  |  EDUKACJA  |  BIZNES  |  FOTOGALERIA
Jestes tu :  WrocławKultura i rozrywka
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij
Polsko - ukraiński Łykend czyli Dagadana
08 lutego 2010, autor: materiały prasowe, JS
Polsko - ukraiński Łykend czyli Dagadana
Polsko - ukraińskie trio czyli Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska i Miko Pospieszalski.
Fot. materiały prasowe
We wtorek, 9 lutego, w Klubie Muzycznym Łykend wystąpi z koncertem zespół Dagadana, którego powstanie jest efektem trzyletniej znajomości muzyków z Polski i Ukrainy.
Polsko - ukraiński Łykend czyli Dagadana
Zespół Dagadana w komplecie.
Fot. materiały prasowe
ZOBACZ PODOBNE
Muchy w Bezsenności
Za tydzień, w środę, 17 marca, w klubie Bezsenność odbędzie się koncert poznańskiego zespołu Muchy. Występ będzie promować nowy i wyczekiwany album "Notoryczni Debiutanci", który miał premierę 8 marca. 2010-03-10
„Magiczna Muzyka” Disney'a w Hali Stulecia
14 marca w Hali Stulecia odbędzie się niezwykły koncert „Magiczna Muzyka” Disneya adresowany głównie do najmłodszych miłośników twórczości słynnego rysownika. 2010-03-09

Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów), Miko Pospieszalski (Częstochowa) to muzycy obracający się w różnych nurtach muzycznych –od folku po breakebeat - poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na międzynarodowych warsztatach „International Summer Jazz Academy in Cracow" .

 

Dana Vynnytska jest laureatką programu stypendialnego polskiego Ministra Kultury "Gaude Polonia" przeznaczonego dla młodych twórców kultury z krajów Europy Środkowowschodniej. Półroczne stypendium umożliwiło wzajemne poznanie się, pracę nad materiałem muzycznym oraz koncertowanie (początkowo jako duet żeński).

 

Daga Gregorowicz jest absolwentką Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, fascynuje ją przetwarzanie głosu i wplatanie go w muzykę elektroniczną.

 

Od samego początku muzyce Dagadana towarzyszyły wpływy muzyki ludowej, a ich koncertom – niepowtarzalna atmosfera zabawy. Szerokie horyzonty muzyczne i trudny do zaszufladkowania styl, który reprezentują – to przeplatające się folk, jazz, drum&bass i elektronika, które układają się w niepowtarzalną zmysłową całość z elementami disco kiczu.

 

Podczas koncertu poznajemy kolejne odsłony temperamentu zespołu, który potrafi zaskoczyć swoją zmiennością. Dzięki kameralnej formie dostrzec możemy dialog, nie tylko kultur, ale i przyjaźni, w której językiem jest dźwięk i wrażliwość na drugą osobę. W maju tego roku do projektu na stałe został zaproszony Miko Pospieszalski (student Akademii Muzycznej w Krakowie) , który grą na kontrabasie dopełnia całość brzmienia zespołu i nie pozwala zapomnieć o wspólnych korzeniach jazzowych.

 

Istotną kwestią jest aparatura, jakiej muzycy używają przy tym projekcie. Głównymi instrumentami akustycznymi są pianino oraz kontrabas. Wykorzystywane są jednak także okaryna, harmonijka ustna, a także dziecięce przeszkadzajki. Wokale przetwarzane są przez różnego rodzaju sprzęty dj-skie, co daje szerokie pole dla manewrowania wyobraźnią.

 

 

ukraina  folk  Dagadana  muzyka  koncert  Dana Vynnytska  Łykend  Daga Gregorowicz  polska  klub  muzyka na żywo  Miko Pospieszalski
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij


Znalazłeś błąd w artykule ?
Poinformuj nas o nim.
Zgłoś błąd
 
Twój email:
Nadawca:
Treść zgłoszenia:
 
 
Wyślij
Całkowicie darmowy newsletter z przeglądem wydarzeń tygodnia we Wrocławiu
komentarzy: 0 | Dodaj komentarz Ocena : 0.00 |
Dodaj ocenę :
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5

KALENDARZ IMPREZ
DZISIAJ WE WROCŁAWIU
 
Alert tuWroclaw.com
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz informację z pierwszej ręki, zdjęcia lub film? Napisz do nas !
 
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WIADOMOŚCI
NAJWYŻEJ OCENIANE WIADOMOŚCI
KONKURSY
KULTURA I ROZRYWKA
© 2009 copyright - tuPolska sp. z o.o. , email: redakcja@tuwroclaw.com  |  redakcja  |  mapa strony  |  napisz do nas  |  reklama w serwisie  |  patronaty medialne
Współpraca :
pogoda we Wrocławiu
1°c