Ślęza odebrała bolesną lekcję futbolu w pierwszym sparingu

2018-01-15, Autor: prochu

W swoim pierwszym w tym roku sparingu, piłkarze Ślęzy Wrocław doznali wysokiej porażki. Z jednej strony porażka 2:6 może być powodem do niepokoju, ale trzeba podkreślić, że żółto-czerwoni mierzyli się z czołowym zepołem zaplecza Lotto Ekstraklasy - Odrą Opole.

W składzie wrocławskiego zespołu zabrakło kilku ważnych piłkarzy. Jakub Jakóbczyk, Jakub BohdanowiczKornel Traczyk zmagają się z drobnymi urazami, a Kamil Mańkowski dopiero w przyszłym tygodniu dołączy do swoich kolegów. Cieszy za to fakt, że po wielomiesięcznej przerwie na boisku pokazali się rekonwalescenci - Maciej Matusik i Adrian Niewiadomski. W autokarze wiozącym Ślęzę do Opola znalazło się za to aż pięciu bramkarzy! Ci będący zawodnikami klubu - Piotr Gorczyca, Tomasz MaliszŁukasz Palmowski - tylko trenowali, a miejsce między słupkami zajęło dwóch testowanych golkiperów. W meczu zagrali też Andrzej KorytekMateusz Grabowski, którzy jesień spędzili na wypożyczeniach, odpowiednio w Piaście Żmigród i Piaście Żerniki. Swoje minuty na boisku dostali także juniorzy - Adam LasotaŁukasz Sakwa.

Ślęza, mimo wysokiej porażki miała też w tym spotkaniu momenty dobrej gry. To jednak zdecydowanie za mało, by stoczyć równorzędny bój z tak mocnym przeciwnikiem. Straconych goli powinno być jednak mniej, zwłaszcza w drugiej połowie, w której wrocławianie za sprawą błędów bramkarza i grającej w bardzo eksperymentalnym zestawieniu linii defensywnej, mocno pomogli gospodarzom w zdobywaniu kolejnych bramek.

Mecz na tle tak silnego przeciwnika doskonale pokazał czego piłkarzom Grzegorza Kowalskiego jeszcze brakuje i nad czym muszą ciężko pracować. Już za tydzień (20 stycznia) w Wałbrzychu mecz z kolejnym pierwszoligowcem, tym razem będzie to Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Odra Opole - Śleza Wrocław 6:2 (2:0)
Bramki: Habusta 4, Nowak 40, testowany 55, 68 Skrzypczak 61 (k), Marzec 69 - Stempin 59, Firlej 79

Ślęza: testowany (46 testowany) - Łątka (60 testowany), Wdowiak (46 Grabowski), Małecki (46 Niewiadomski), Molski (46 Korytek), Jarczak (60 Sakwa), Repski, testowany (46 Lasota), Matusik (46 Stempin), Kluzek (46 Berkowicz), Firlej.