Spartan Cup wchodzi w decydującą fazę

2016-11-23, Autor: prochu

Do końca ligi Spartan Cup zostały niespełna 3 tygodnie! Koniec ligi ma wpływ na postawę zespołów, bo każdy z nich chce walczyć o jak najwyższe miejsca.

W ekstraklasie w ostatnim tygodniu oglądaliśmy dramatyczny mecz Mateco Huby - WSB, czyli drużyn, które w zeszłym sezonie zajęły odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Również w tym sezonie oba zespoły należą do ścisłej czołówki ligi. Gospodarze po dwóch bramkach Grzegorza Zarównego prowadzili do przerwy 2:0 i wydawało się, że druga połowa to będzie tylko formalność, tym bardziej, że WSB skupiło się wyłącznie na defensywie i niewiele oglądaliśmy ich ciekawych akcji na połowie rywala. Mecz zmienił oblicze w pierwszych minutach drugiej połowy, w 21. i 25. minucie bramki zdobył Damian Mikołajczyk (aktualnie najlepszy strzelec ligi) i doprowadził do remisu. Choć Mateco do końca grało głównie na połowie gości, to do ostatniego gwizdka sędziego nie potrafili strzelić zwycięskiej bramki i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Rezultat ten jest najlepszy dla Fidasza, który jest liderem ligi i ma 4 pkt przewagi nad WSB i Mateco. Sprawa mistrzostwa oczywiście wciąż pozostaje otwarta, gdyż Fidaszowi przyjdzie jeszcze się zmierzyć zarówno z WSB jak i Mateco.

W ubiegłym tygodniu rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe pucharu ligi. W pierwszym z nich Elektrotim pokonał Politologię UWr 4:1. Wynik wysoki, ale Politologia dzielnie walczyła, do 37 minuty był remis 1:1, a dopiero po stracie drugiej bramki posypała się defensywa gości. W drugim meczu Kruczki grały z The Crazy Gang, mecz zakończył się niecodziennym wynikiem (dla lig siedmioosobowych) 0:0, co tylko pokazuje jak ciężkie było to spotkanie. W Pucharze Ligi przy wyniku remisowym o awansie decydują rzuty karne, a w tych lepsi okazały się Kruczki, które wygrały 3:1. Do półfinału awansowały też Gumzamet Fidasz (wygrana po walkowerze Politechniki) oraz Mateco Huby (wolny los).

Mecze półfinału pucharu ligi:
23.11, 19:30 Elektrotim - Kruczki
23.11, 20:20 Gumzamet Fidasz - Mateco Huby

Najciekawsze mecze tego tygodnia:
24.11, 19:30 Gumzamet Fidasz - WSB (ekstraklasa)
25.11, 18:40 FC Oranje - Anonymous (1. liga)

Najciekawsze mecze w danym dniu będzie można zobaczyć również na kanale ligi na youtubie, na którym będą prowadzone transmisje LIVE. Tych, którzy wolą oglądać mecze na żywo, zapraszamy do kibicowania na Krajewskiego 2!