Spore osłabienie WKK. Kontuzja Przemysława Malony

2019-02-26, Autor: prochu

W ostatnim meczu WKK Wrocław wygrał przed własną publicznością z Polonią Leszno 81:71. Niestety, wrocławianie w tym spotkaniu stracili Przemysława Malonę - środkowy doznał kontuzji kolana, która przedwcześnie zakończyła jego występy w tym sezonie.

Podopieczni Tomasza Niedbalskiego rozegrali niezłe zawody, które okrasili cennym zwycięstwem nad wymagającym rywalem. Jednym z najskutecznieszych zawodników WKK był właśnie Malona, który w niespełna osiemnaście minut rzucił 13 "oczek". Niestety, pod koniec trzeciej kwarty zszedł z parkietu i już się na nim nie pojawił. Środkowy doznał kontuzji kolana - zerwał więzadło rzepki, w związku z czym czeka go kilka miesięcy przerwy. W praktyce dla zawodnika oznacza to koniec sezonu.

Przemysław Malona zagrał w niemal wszystkich spotkaniach WKK w tym sezonie - w 24 potyczkach zdobył 110 punktów, co daje mu średnią 4,6 punktu na mecz. Jego najlepszym występem było starcie przeciwko... Polonii Leszno, podczas którego doznał kontuzji.