Od soboty na 10 skrzyżowaniach komputerowo sterowane światła miały przyspieszać Tramwaj Plus. Okazuje się jednak, że nie będzie ich od razu 10, a tam gdzie ruszy przynajmniej przez miesiąc urzędnicy nie dadzą mu rozwinąć skrzydeł, bo cykle świetlne wciąż będą stałe, a nie zmienne. Najgorsze jest to, że komputer i tak nie zrekompensuje stania w korku na torach, których magistrat nie chce wydzielić, żeby nie spowalniać aut.
ITS, czyli system komputerowego sterowania światłami, to najlepszy z dotychczasowych pomysłów na korki. Będzie polegał na tym, że światła na 153 skrzyżowaniach w mieście zostaną podłączone do wspólnego komputera. Dzięki temu będzie się dało wspólnie nimi zarządzać. Ma to, po pierwsze, przyspieszyć jazdę tramwajów (projekt Tramwaj Plus), po drugie, pomóc rozładowywać korki we Wrocławiu.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze