Reklama

Darmowe MPK dla czytelników Tokarczuk. Przewoźnik ma niespodziankę dla fanów polskiej noblistki

10/10/2019 18:29

Wrocławskie MPK przygotowało specjalną promocję w związku z przyznaniem Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Każdy pasażer, który będzie miał w trakcie podróży wrocławskim tramwajem lub autobusem przy sobie książkę nowej polskiej noblistki, w najbliższy weekend nie będzie musiał kasować biletu.

Z darmowych przejazdów będzie można skorzystać do końca tygodnia, czyli do niedzieli, 13 października. Warunkiem darmowego przejazdu jest posiadanie przy sobie książki Olgi Tokarczuk.


Darmowe przejazdy to sposób, w jaki wrocławskie MPK chce uczcić przyznanie Nagrody Nobla Honorowej Obywatelce Wrocławia.



Przypomnijmy, że Olga Tokarczuk została laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok (kiedy to nie przyznano tej nagrody ze względu na skandal obyczajowy w Akademii Szwedzkiej). Tym samym została ona szóstą polską laureatką tej nagrody, ale dopiero drugą Polką i pierwszą polską prozaiczką, którą spotkał ten zaszczyt. Po 23 latach od przyznania Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej to najważniejsze literackie wyróżnienie znów trafia w ręce Polki.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Prezydent w euforii! Tak Jacek Sutryk zareagował na wieść o Noblu dla Tokarczuk [WIDEO]


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości