Reklama

Nieostrożny kierowca zerwał trakcję nad linią kolejową do Poznania. Duże opóźnienia

09/08/2018 15:29

W czwartek po południu na odcinku między Pęgowem i Obornikami Śląskimi doszło do uszkodzenia trakcji kolejowej. W nocy przywrócono przejazd jednym torem na trasie Wrocław – Poznań, ale mogą mieć miejsce kilkunastominutowe opóźnienia.

O godz. 5.25 służby techniczne naprawiły sieć trakcyjną nad jednym torem i przywrócono na nim bezpośredni przejazd pociągów kursujących na trasie Wrocław – Rawicz i dalej do Poznania. W nocy trzy lokomotywy spalinowe przeciągały pociągi na odcinku Wrocław Osobowice – Oborniki Śląskie. Niektóre pociągi międzyregionalne były kierowane zmienioną trasą i podstawiono autobusową komunikację zastępczą za pociągi regionalne. Obecnie pociągi przejeżdżają bezpośrednio, ale mogą mieć miejsce kilkunastominutowe zmiany względem rozkładu jazdy w związku z tym, że dostępny jest tylko jeden z dwóch torów.


Zakończenie prac powinno nastąpić w piątek, 10 sierpnia, ok godz. 14:00. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o sytuacji na trasie Wrocław - Poznań.  

Reklama

– W czwartek około godziny 14:15 na odcinku Pęgów – Oborniki Śląskie, którędy jeżdżą pociągi do Wrocławia i Poznania, nieostrożny kierowca dźwigu wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami. Na miejsce wysłano służby techniczne. Ruch na trasie jest wstrzymany – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.


 


 


bas, mh

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości