Reklama

Nietypowe patrole we Wrocławiu. Strażnicy miejscy będą jeździć… na hulajnogach [ZOBACZ]

24/09/2021 23:51

Mają zapewnić strażnikom miejskim możliwość szybkiego przemieszczania się, zwłaszcza w ciasnych, staromiejskich uliczkach. Mowa o hulajnogach, które uzupełnią patrole zmotoryzowane, rowerowe, piesze oraz konne.

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, w którym stworzono mobilny, hulajnogowy oddział straży miejskiej.

– Strażnicy miejscy, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta muszą dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się zwłaszcza w ciasnych staromiejskich uliczkach – mówi Waldemar Forysiak, zastępca komendanta straży miejskiej Wrocławia.

Forysiak zapowiada, że patrolowane będą promenady nad fosą miejską, bulwary nadodrzańskie i tereny rekreacyjne. – Obecność patroli strażników miejskich poruszających się hulajnogami elektrycznymi ma działać także prewencyjnie na innych użytkowników tych pojazdów, którzy nie zawsze przestrzegają obowiązujących ich przepisów – podkreśla.

W planach jest także przeprowadzenie cyklu zajęć dla uczniów szkół z zakresu „bezpiecznego i zgodnego z obowiązującymi przepisami, korzystania z tego coraz bardziej popularnego środka transportu”.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości