Reklama

Ojciec miał 3 promile i jechał z dzieckiem. Chciał "przepalić" skuter po zimie

12/04/2024 12:04

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się ojciec, który swojego 13-letniego syna zabrał na przejażdżkę skuterem po lesie. Mężczyzna w trakcie policyjnej interwencji wydmuchał 3 promile alkoholu. Do sytuacji doszło w Sobótce pod Wrocławiem.

Początkowo powodem zatrzymania przez funkcjonariuszy był brak kasku, jednak cała sprawa przybrała inny obrót. - Patrolując sąsiednie miejscowości funkcjonariusze, aż przecierali oczy ze zdumienia, widząc mężczyznę na skuterze oraz jego małoletniego pasażera bez kasków - relacjonuje Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.


Jak się okazało, za kierownicą siedział 34-letni tata, a na przejażdżkę po lesie wybrał się ze swoim 13-letnim synem. Brak kasków tłumaczył krótkim dystansem i chęcią jedynie "przepalenia" motoru po zimie dlatego „bujnęli się po lesie bez kasków". W podróż lekkomyślny tata oprócz syna zabrał również kilka piw, które spożył w trakcie postoju w lesie. Jak sam przyznał, nie był to pierwszy wpity tego dnia alkohol. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wskazało, że 34-latek wypił o wiele więcej niż deklarował. W organizmie nieodpowiedzialnego mężczyzny krążył alkohol o stężeniu ponad 3 promili.
 
Za ten czyn mężczyzna może trafić do więzienia nawet na trzy lata.
klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości