Reklama

Policja nadal szuka młodych wandali. Uchwycił ich monitoring MPK

28/08/2024 11:42

Policjanci z Wrocławia nadal poszukują dwóch młodych wandali, którzy w ostatnich dniach zniszczyli elewacje budynków, głównie w centrum miasta. Dzisiaj pojawiło się też kolejne nagranie - wizerunki mężczyzn uchwycił monitoring miejskiego autobusu.

- Mogę jedynie przekazać, że ci dwaj mężczyźni nadal są poszukiwani - poinformowała dzisiaj Tuwroclaw.com Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Nie ma na razie informacji mówiącej o tym, czy dwaj mężczyźni to obywatele Ukrainy. - Nie mogę tego potwierdzić - przekazała policjantka.


Czytaj także: Tych młodych wandali szuka policja. "Malują flagi i hasła"


Przypomnijmy - akcja wandali mogła mieć związek z malowaniem na budynkach czerwono-czarnych flag i banderowskich haseł. Znanych było co najmniej kilkanaście przypadków takiego wandalizmu. - Malowidła z hasłami nawołującymi do nienawiści na tle rasowym pojawiły się w kilku miejscach we Wrocławiu, głównie w centrum - mówił 23 sierpnia Tuwroclaw.com Łukasz Dutkowiak z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 

Reklama

Mężczyźni podejrzewani są o czyny z art. 256 KK. Za nienawiść na tle rasowym lub narodowościowym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Każdy, kto posiada informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Stare Miasto tel. 47 871-50-00, email: dyż[email protected] bądź z dowolną jednostką Policji lub pod numerem alarmowym 112. 


Obejrzyj policyjne nagranie 




klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości