Reklama

Wrocławianie pożegnali linię autobusową C. Znika od poniedziałku [ZDJĘCIA]

13/05/2023 18:07

W poniedziałek, 15 maja, ruszają tramwaje na Popowice. Będą kursować nową trasą, budowaną przez ostatnie kilka lat. Jednocześnie zostanie zlikwidowana linia autobusowa C.

Od przyszłego tygodnia zamiast autobusów linii C będą kursować tramwaje nowej linii 19. Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zorganizował w zajezdni Popowice przy ulicy Legnickiej pożegnanie linii C. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko pasjonaci komunikacji miejskiej, ale też mieszkańcy, którzy autobusami pośpiesznej linii C jeździli po mieście latami i mają do niej sentyment.

Pożegnanie linii C w zajezdni Popowice - zobacz zdjęcia


- Linia "C", zwana Celiną, powstała zaraz po wojnie i początkowo kursowała do Siechnic (ówcześnie Czechnica), w latach 60. często zmieniała swoją trasę, by następnie przez wiele lat jeździć z Gajowic na Sępolno. Obecną trasą z Kozanowa na pl. Grunwaldzki jeździła bez większych zmian od 1996 roku. Linia była bardzo popularna wśród studentów, którzy dojeżdżali na liczne uczelnie wyższe zlokalizowane w obrębie placu Grunwaldzkiego - mówią organizatorzy pożegniania linii C.
 
Podczas spotkania w zajedni Popowice można było wziąć udział w specjalnym, okolicznościowym przejazd zabytkowymi autobusami (Jelcz M11 i Ikarus 280.26) na trasie zajezdnia Popowice - Kozanów - pl.Grunwaldzki - Kozanów - Zajezdnia Popowice. Atrakcja była bezpłatna. 



 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości