zamknij

Wiadomości

Z 4-latkiem na rękach brał udział w awanturze po Marszu Niepodległości. Zarzuty usłyszała też matka [WIDEO]

2019-11-16, Autor: bas

Rodzicie 4-letniego chłopca, którzy nie chcieli podporządkować się poleceniom policji po rozwiązaniu wrocławskiego Marszu Niepodległości przez magistrat usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku. Oprócz tego ojciec 4-latka odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Reklama

Wrocławscy policjanci po analizie materiału zarejestrowanego podczas poniedziałkowego przemarszu z okazji święta 11 listopada, zatrzymali dwie kolejne osoby. To rodzice 4-latka, którzy po przerwaniu imprezy przez miejskiego delegata, nie podporządkowali się poleceniom policji.

– Byli to rodzice 4-letniego chłopca, którzy brali czynny udział w zgromadzeniu, pomimo jego rozwiązania. Mężczyzna dodatkowo trzymał na rękach syna, nie zważając na zagrożenie jakie powoduje swoim zachowaniem – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KMP we Wrocławiu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, a także przesłuchania kobiety oraz mężczyzny realizowane przez prokuratora, dały podstawę do przedstawienia im zarzutów. Oboje usłyszeli zarzuty z art. 254 w związku z art. 57a Kodeksu Karnego, a dodatkowo nieodpowiedzialny ojciec, odpowie za czyn z art. 160, który mówi o narażaniu będącej pod opieką osoby, na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

– Rodzice odpowiedzą teraz za czynny udział w zbiegowisku pomimo wiedzy, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osoby i mienie. Mężczyzna odpowie dodatkowo za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, będącego pod jego opieką 4-letniego synka. O zdarzeniu został również powiadomiony wrocławski sąd rodzinny, który teraz zajmie się sprawą – dodaje policjant.

ZOBACZ TEŻ: Poseł o rozwiązaniu marszu: „Działania władz miasta i policji wyglądają na ciężkie naruszenie prawa”

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 72

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~mateoo20 2019-11-17 08:52:41

  Co za sprawiedliwość... Gdzie jest Rzecznik p. Bodnar który bronił mordercy jak go policja w kajdankach wyprowadziła. Co to za traktowanie i wypriwadzanie matki i ojca w kajdankach jak przestępców, gdzie ten hejt na policję lewicowych mediów... I jeszcze jedno... Co to za manipulacją, przekaż społeczny... gdyby Ci rodzice uczestniczyli w kontrmanifestacji z dzieckiem, media lewicowe nazywały by się ich bohaterami którzy sprzeciwiają się rządom autorytarnym poświęcając swoje życie... Czyżby zaczynało się prześladowanie innych niż wyznawcy lewicowi... Hore...

  37 7
 • ~mateoo20 2019-11-17 08:56:00

  Mówiąc o prześladowaniu mialem na myśli prześladowanie przez media lewicowe i jawny hejt na osobach o innych przekonaniach... Gdzie jest ta demokracja...

  35 5
 • ~~~Zet 2020-04-16 20:31:13

  Już towarzysz Lenin mówił: "Nie ma demokracji dla przeciwników demokracji!"
  Dla nazi-gender-marx-lewicy patrioci są wrogami!

  43 0
 • ~~~Zet 2020-04-30 20:56:25

  To jest hipokryzja!
  'Psy' z premedytacją zrobiły prowokację wobec pokojowej manifestacji i oskarżają rodziców, że narazili na niebezpieczeństwo dziecko!

  39 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Zdechły Osa zrobi wielką karierę?
Oddanych głosów: 313