Reklama

Zamykają arboretum w Wojsławicach. Ostatni dzwonek, by je zobaczyć!

22/10/2024 14:39

To ostatni dzwonek, aby odwiedzić Arboretum Wojsławice. Ogród należący do Uniwersytetu Wrocławskiego kończy sezon za kilka dni, 27 października. Atrakcji będzie wiele - zaplanowano m.in. wystawy, warsztaty i kiermasze.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Położone 50 kilometrów od Wrocławia Arboretum Wojsławice to jedna z największych atrakcji przyrodniczych naszego regionu. Można je odwiedzać od wiosny do jesieni. W tym roku sezon potrwa jeszcze tylko kilka dni, do niedzieli 27 października. Tego dnia zaplanowano szereg atrakcji.


- Bezpłatne warsztaty "Jesienne wyklejanki" w których warto uczestniczyć, interesujący spacer z przewodnikiem, który przybliży Państwu "Uroki jesieni" a także wystawa fotografii oraz koncert z cyklu "Muzyka w Ogrodzie". Wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz ogrodniczy - wyliczają organizatorzy.

Reklama

Warto obejrzeć także Buk „Serce Ogrodu”, rosnący w Arboretum Wojsławice otrzymując 39158 głosów głosów pokonał 14 kandydatów i zdobył tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2024. „Szukamy drzew z najbardziej interesującą historią” – tłumaczyli organizatorzy konkursu. O wygranej decydowały głosy internautów. Zwycięzcę ogłoszono 20 marca na gali w Brukseli. W ubiegłym roku drzewo wygrało konkurs na "Polskie Drzewo Roku".



 




 


 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości