Koniec zakazu wchodzenia na wały przeciwpowodziowe nad Odrą we Wrocławiu. Przypomnijmy - obowiązywał od połowy września gdy region nawiedziły katastrofalne opady deszczu i wody w rzekach zaczęły gwałtownie przybierać.
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wiadomość podał w serwisie X. - Informujemy o zniesieniu zakazu poruszania się po wałach przeciwpowodziowych Odry i Widawy w obrębie Wrocławia. Kontrole bezpiecznego użytkowania wciąż prowadzone są na obwałowaniach pozostałych rzek i mniejszych cieków w stolicy Dolnego Śląska - poinformowały dzisiaj Wody Polskie. Dlaczego zakaz zniesiono dopiero teraz, skoro zagrożenie powodzią już dawno minęło? Tego nie wiadomo.
- Apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wszelkich tego typu budowli hydrotechnicznych na obszarze Polski południowo-zachodniej - napisały Wody Polskie.
Warto dodać - zakaz wprowadzony od 17 września do odwołania nie dotyczył upoważnionych służb i osób biorących udział w prowadzeniu działań związanych z koniecznością sprawdzenia stanu technicznego wałów przeciwpowodziowych. Straż miejska podkreślała, że zakaz dotyczył nie tylko chodzenia, ale wszelkiego poruszania się po obwałowaniach, także na dwóch kółkach. I zapowiadali kontrolę w okolicach rzek. Mandaty sięgały nawet 500 złotych, a ci którzy ich nie przyjmą - mogą stanąć przed sądem. Tam kara mogła wzrosnąć do 5000 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze