Koszykówka

Budowa twierdzy Orbita po przerwie. Śląsk zagra z rozpędzoną Spójnią
0

Koszykarski Śląsk w tym sezonie długo miał ogromny problem żeby wygrać w Hali Orbita. Jednak gdy wrocławianie się przełamali, to w trzech ostatnich meczach domowych, nie było na nich mocnych. Teraz po trzytygodniowej przerwie od gry, będą oni chcieli ów serię przedłużyć.

2020-02-29 14:36 Autor: Bartosz Królikowski
Hat-trick wygranych w Orbicie! Śląsk lepszy od Polpharmy
0

Zwycięstwo po zaskakująco trudnej przeprawie. Śląsk Wrocław miał nadspodziewanie wiele problemów z Polpharmą Starogard Gdański, ale ostatecznie po świetnej końcówce triumfował 90:83. Było to ich trzecie z rzędu zwycięstwo w Hali Orbita.

2020-02-10 22:12 Autor: Bartosz Królikowski
Odbudować się po porażce w delegacji. Śląsk zagra z Polpharmą
0

Tydzień temu koszykarze Śląska zaliczyli bolesną przegraną w Gdyni z Asseco Arką. Ich seria trzech zwycięstw z rzędu. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Zbudować nową dobrą passę. Okazja do rozpoczęcia jest dobra, bowiem do Hali Orbita przyjeżdża drużyna będąca od początku sezonu na dole tabeli – Polpharma Starogard Gdański.

2020-02-09 15:31 Autor: Bartosz Królikowski
Nie ma teraźniejszości, bez myślenia o przyszłości. Wywiad z Katarzyną Ziobro
0

Choć liderem sportowym we Wrocławiu jest Śląsk Wrocław, to obok niego rośnie powoli klub, który może niedługo stać się silnikiem wrocławskiego sportu. Znaczenie Ślęzy Wrocław z roku na rok rośnie i dziś realizuje ona plany, które w przyszłości mają zostawić wyraźny ślad w stolicy Dolnego Śląska. O tych planach, problemach do pokonania, środkach potrzebnych do realizacji oraz swoich własnych doświadczeniach opowiedziała prezes Ślęzy – Katarzyna Ziobro.

2020-02-06 10:53 Autor: Bartosz Królikowski
Seria zwycięstw przerwana. Śląsk poległ w Gdyni
0

Słabszy mecz kiedyś musiał im się przydarzyć i tak się niestety stało. Koszykarze Śląska Wrocław ponieśli zasłużoną wyjazdową porażkę z Asseco Arką Gdynia 73:86. Jednocześnie ich passa trzech triumfów w lidze została przerwana.

2020-02-02 20:20 Autor: Bartosz Królikowski
Do Trójmiasta po swoje. Śląsk zagra z Asseco Arką
0

Od początku rundy rewanżowej, koszykarze Śląska Wrocław nie przegrali jeszcze meczu. Daje im to serię trzech zwycięstw z rzędu co nie zdarzyło się wcześniej w tym sezonie. Teraz czas na starcie z kolejnym rywalem, który jesienią wywiózł dwa punkty z Hali Orbita, czyli Asseco Arką Gdynia.

2020-01-31 14:10 Autor: Bartosz Królikowski
Piorunująca końcówka Śląska! Wrocławianie wygrywają z Kingiem
1

Po trzech wyrównanych kwartach, w szczeciński parkiet uderzył zielony piorun. Dzięki znakomitej ostatniej kwarcie koszykarze Śląska Wrocław wygrali na wyjeździe z zespołem King Szczecin 92:77. Było to już trzecie z rzędu zwycięstwo wrocławian.

2020-01-26 18:09 Autor: Bartosz Królikowski
Wygrać i rozpędzić się jeszcze bardziej. Koszykarski Śląsk jedzie do Szczecina
0

Pięć zwycięstw w siedmiu ostatnich meczach, odczarowana Orbita i coraz lepsza gra. Śląsk z biegiem sezonu się rozkręca i zaczyna pokonywać przeszkody, których wcześniej nie był w stanie. Tydzień wcześniej zrewanżowali się MKS-owi Dąbrowa Górnicza za porażkę w pierwszym meczu tych drużyn. Teraz czas wyrównać kolejne rachunki, a tym razem z Kingiem Szczecin.

2020-01-25 10:00 Autor: Bartosz Królikowski
Polska z wrocławskim akcentem. Zawodnicy Śląska w szerokiej kadrze reprezentacji!
0

Trener Mike Taylor wybrał szeroki skład reprezentacji Polski na pierwsze mecze eliminacyjne EuroBasketu 2021 z Izraelem i Hiszpanią. Ku uciesze wrocławskich kibiców, znaleźli się w niej również zawodnicy Śląska.

2020-01-18 13:06 Autor: Bartosz Królikowski
Poszaleli w ofensywie! Śląsk wysoko wygrywa z MKS-em Dąbrowa Górnicza [RELACJA]
0

Byli faworytami i wywiązali się z zadania wręcz idealnie. Koszykarze Śląska Wrocław odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w Hali Orbita, pewnie pokonując przedostatni w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza 106:84.

2020-01-18 10:22 Autor: Bartosz Królikowski