Choć Dworzec Tymczasowy zaczął przyjmować pierwszych podróżnych 9 kwietnia, dopiero dziś swoją działalność rozpoczął pasaż handlowy.
Galerię Kontenerową stworzy 36 punktów handlowo-usługowych, wśród których znajdzie się czternaście lokali gastronomicznych, kantor, fryzjer, bankomat, przechowalnia bagażu, kasa biletowa oraz szesnaście sklepików m.in. z prasą czy biletami komunikacji miejskiej. W pięciu kontenerach przygotowane zostaną toalety.
Do pasażu można dostać się bezpośrednio z budynku Dworca Tymczasowego lub wejściem zlokalizowanym na drugim końcu rampy.
Przypomnijmy, że niesprzyjające warunki atmosferyczne, jakie panowały na początku roku, spowodowały wydłużenie się prac adaptacyjnych w dawnym magazynie ekspedycji kolejowej, a w konsekwencji opóźnienie otwarcia Dworca Tymczasowego.
Na początku kwietnia budynek przyjął w końcu pierwszych pasażerów, ale nadal nie była gotowa Galeria Kontenerowa, która miała ruszyć w tym samym dniu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, opóźnienie wynikać mogło z tego, że kontenery czekały na przeprowadzenie kontroli przez pracowników SANEPID-u.
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, Dworcu Głównym będzie nieczynny przez 2 lata.
> Zobacz galerię zdjęć z Dworca Tymczasowego i Galerii Kontenerowej!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze