sobota, 26 maja 2012      Filipa, Pauliny, Marianny
    login :     hasło :
   zarejestruj się    nowe hasło
WIADOMOŚCI  |  KULTURA I ROZRYWKA  |  SPORT I REKREACJA  |  EDUKACJA  |  BIZNES  |  FOTOGALERIA  |  VIDEO
Jesteś tu :  WrocławWiadomości
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij
Kto wygra jesienny bój o Wrocław
06 lipca 2010, autor: Bartłomiej Knapik
Kto wygra jesienny bój o Wrocław
Rafał Dutkiewicz pozostaje zdecydowanym faworytem w jesiennych wyborach samorządowych.
Fot. archiwum
Wybory na prezydenta Polski, z dobrym wynikiem także we Wrocławiu, wygrał kandydat Platformy Obywatelskiej. Jednak to nie ta partia będzie faworytem w kolejnym starciu. W wyborach samorządowych zwycięży najprawdopodobniej Rafał Dutkiewicz i jego ludzie, a nadzieję na dobry wynik jesienią mogą także mieć przegrani ostatniej kampanii: PiS oraz SLD.
Kto wygra jesienny bój o Wrocław
Czy Dawid Jackiewcz (z lewej), jest w stanie walczyć z prezydentem miasta?
Fot. archiwum
Kto wygra jesienny bój o Wrocław
Tak rozkładały się głosy wrocławian wg. badań w marcu. Jak będzie tym razem?
Fot. archiwum
ZOBACZ PODOBNE
W sobotę wreszcie zrobimy zakupy w hali kupieckiej przy Wzgórzu Słowiańskim
Pierwsi klienci odwiedzą Centrum Biznesu Grafit już w sobotę 26 maja. W budynku przy Wzgórzu Słowiańskim swoje produkty sprzedawać będą wrocławscy kupcy, znajdą się tam też biura i lokale usługowe. 2012-05-24
Donald Tusk we Wrocławiu: służba zdrowia jest gotowa na Euro 2012
Premier Donald Tusk przez dwa dni przebywał w stolicy Dolnego Śląska. W piątek zwiedził nowy terminal lotniska i spotkał się z Rafałem Dutkiewiczem, w a w sobotę wizytował Akademicki Szpital Kliniczny. Towarzyszył mu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Szef rządu podkreślał, że Wrocław jest dobrze przygotowany na Euro 2012. 2012-05-19
Premier Donald Tusk przyjechał pociągiem z dwudniową wizytacją Wrocławia
Punktualnie o godzinie 14.13 na peron drugi, modernizowanego Dworca Głównego we Wrocławiu wjechał pociąg z Donaldem Tuskiem. Szef Rady Ministrów będzie przebywał w stolicy Dolnego Śląska do soboty rano. 2012-05-18
W niedzielę na kandydata PO na prezydenta miasta głosowało 191 tys. wrocławian. Zdaniem ekspertów nie musi się to wcale przełożyć na wynik w jesiennych wyborach samorządowych.
- Zupełnie inna jest logika drugiej tury wyborów prezydenckich, zupełnie inna będzie jesienią – uważa dr Robert Alberski, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. - Po pierwsze, w drugiej turze duża część osób głosuje albo przeciw komuś: Kaczyński czy Komorowski nie podoba mi się tak bardzo, że wspieram tego drugiego, albo wręcz przeciwnie: głosuję na tego kandydata, bo cenię jego osobowość – dodaje.

Zdaniem Alberskiego ważniejsze jest jednak co innego: - Po drugie, w wyborach samorządowych walczą zupełnie inni aktorzy. W tej kampanii mieliśmy do czynienia ze starciami partii politycznych. Jesienią dużą rolę będą odgrywać komitety skupione wokół lokalnych liderów, takich jak Rafał Dutkiewicz we Wrocławiu. I to wokół niego będzie się toczyła kampania – twierdzi Alberski.



Jak będzie wyglądała walka o głosy wrocławian, przed kolejnymi wyborami?
- Treścią kampanii będzie Rafał Dutkiewicz. On i jego otoczenie będzie pokazywał, ile do tej pory zrobił, a jego kontrkandydaci będą musieli się odnieść do 8 lat rządów obecnego prezydenta we Wrocławiu. Kto to zrobi najlepiej: najwięcej zyska – uważa dr Robert Alberski.

W tej chwili jedynie SLD rozpoczęło starania o pozyskanie przychylności mieszkańców miasta. I nic w tym dziwnego, bo ostatnio to lewica poniosła największą klęskę przy urnach. Dwóch przedstawicieli w radzie miejskiej to wynik, który nie może się powtórzyć jesienią, bo groziłoby to całkowitą marginalizacją lewicowych środowisk politycznych we Wrocławiu.
Wydaje się, że politycy lewicy dobrze to wiedzą. Właśnie dlatego chcą przekuć dużo lepszy, niż się spodziewano, wynik wyborczy Grzegorza Napieralskiego, także we Wrocławiu, na dobry wynik w wyborach samorządowych. Właśnie dlatego jeszcze przed drugą turą wyborów na prezydenta Rzeczpospolitej lewica przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Wrocławia, Jacka Uczkiewicza, i zaczęła walkę o głosy dla niego. Wprawdzie w naszej sondzie internetowej aż 2/3 z was uznało, że kandydat lewicy nie ma szans na zwycięstwo w walce o Sukiennice, ale też nie o to chodzi SLD. Lewica chce przede wszystkim dwucyfrowego wyniku wyborczego, który pozwoli jej mieć co najmniej trzy razy więcej radnych, niż obecnie.

Prawo i Sprawiedliwość niedzielnym wynikiem pokazało, że jest we Wrocławiu liczącą się siłą polityczną, ale nawet jego działacze nie mają złudzeń co do zwycięstwa w jesiennych wyborach.
Dawid Jackiewicz, bo on najprawdopodobniej stanie do walki o fotel prezydenta miasta, choćby zaangażowaniem w walkę o bezpłatny przejazd obwodnicą autostradową, podkreślał, że jest zaangażowany w sprawy miasta, ale to nie wystarczy. PiS nie wygrał w dużych miastach z Platformą i trudno się spodziewać, żeby Jackiewicz wygrał z Dutkiewiczem. Jednak dla tego kandydata zwycięstwem będzie wynik wyborczy wyższy, niż 15 proc.

Paradoksalnie, po niedzielnym zwycięstwie, w najtrudniejszej sytuacji jest Platforma Obywatelska.
- Wyborcy mają przeświadczenie, że PO ma teraz pełnię władzy i będą oczekiwać od tej partii realizacji jej obietnic wyborczych. Następne miesiące będą więc dla Platformy testem. Jeśli zda go na poziomie ogólnopolskim, być może będzie w stanie walczyć o odebranie Rafałowi Dutkiewiczowi choćby części władzy w mieście – uważa dr Robert Alberski.
Tak więc wynik eurodeputowanego, Jacka Protasiewicza, który najprawdopodobniej z namaszczenia PO będzie walczył o fotel prezydenta miasta, zależy od tego, jak spisze się ta partia w Warszawie. Czy spełni nadzieje swoich wyborców.
Jeśli zawiedzie wyborców wejść w życie może scenariusz wynikający bezpośrednio z badań przeprowadzonych przez otoczenie prezydenta Wrocławia w październiku i marcu, czyli Dutkiewicz bierze wszystko: i trzecią kadencję prezydencką, i większość w radzie miasta.

Kto waszym zdaniem wygra jesienią? Zagłosuj w naszej sondzie.


rafał dutkiewicz  jacek uczkiewicz  jacek protasiewicz  Dawid Jackiewicz  polityka  wybory  kampania  głosowanie  wrocław  władza
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij


Znalazłeś błąd w artykule ?
Poinformuj nas o nim.
Zgłoś błąd
 
Twój email:
Nadawca:
Treść zgłoszenia:
 
 
Wyślij
Głosy na tak: 0 Głosy na nie: 0

Podoba mi się!

Nie podoba mi się!

Całkowicie darmowy newsletter z przeglądem wydarzeń tygodnia we Wrocławiu
komentarzy: 6 | Dodaj komentarz
2010-07-06 16:38:28
~Gość

niestety cokolwiek się nie wydarzy i tak wygra Dutkiewicz!!!
2010-07-06 20:28:04
~mlodywroclaw.pl

Problem w tym, że ani lewica, ani PiS nie mają właściwie żadnych znanych rozpoznawalnych w mieście twarzy. Na Jackiewiczu ciąży - było nie było - sprawa pobicia człowieka ze skutkiem śmiertelnym. Cała wrocławska elita jego partii związana była z Ujazdowskim i jest teraz w obozie Dutkiewicza. Wrocławskie SLD reprezentuje żałosny poziom i nie ma w swoich szeregach ludzi, którzy przyciągnęliby wyborców do urn. Skoro Janusz Krasoń jest posłem, to o jakich liderach możemy mówić? Powtórzą klęskę z 2006 r. Platforma też nie ma tak silnej pozycji - z Wrocławiem są co prawda związane wielkie nazwiska, ale wszystkie już wyemigrowały do stolicy lub Brukseli. Pozostaje Zdrojewska świecąca światłem odbitym, ale nikt kto miał okazję poznać ją osobiście nie będzie jej podejrzewać o jakiekolwiek polityczne zdolności. Pozostaje więc głosować na grupkę Dutkiewicza. Niestety są silni wyłącznie słabością innych. Pomysł na Wrocław obecnego prezydenta wyczerpał swój potencjał mobilizacyjny. Druga kadencja jest słabsza od pierwszej, a trzecia będzie jeszcze gorsza. Wrocławiowi potrzebna jest zmiana. Niestety nie ma kto jej przeprowadzić.
2010-07-07 16:15:45
~Gość

nuda, nudaaaaaaaa..........
2010-07-07 19:05:38
~Gość

Nie mogę słuchać takich bzdur " i tak wygra Dutkiewicz" A może w końcu zaczniemy od prezydenta czegoś wymagać a nie tylko pozwalać na realizacje swojego interesu !!! Ja na pewno zagłosuje na Jacka Uczkiewicza kandydata niezależnego !!! Dawid M. Lewica
2010-07-11 13:26:02
~Gość

TRANSPORT, TRANSPORT i jeszcze raz TRANSPORT. Gdyby Dutkiewicz zajął się układem komunikacyjnym i rozwiązaniem problemów z nim związanych, zamiast sondaży opinii... może zaprosić ekspertów z zewnątrz np. z Drezdna =tam nie ma korków!!!
2010-07-19 20:42:13
~Gość

tak...Dutkiewicz wygra...ciekawe jak, skoro wg sondaży(nie tych niusłikowych)przed powodzią 78% opowiedziało się przeciw... może, gdyby Wrocławianie przestali czytać tendencyjne artykuły i rozejrzeli się, co zrobił (albo czego nie zrobił) wreszcie zapomnieliby o nim, i mogli spokojnie spłacać długi miasta... mamy watpliwą gwiazdę za nasze pieniązki...może czas zmienić kanał w tv?
Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu.
Redakcja portalu tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
komentarzy: 6 | Dodaj komentarz

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WIADOMOŚCI
 
Alert tuWroclaw.com
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz informację z pierwszej ręki, zdjęcia lub film? Napisz do nas !
 
NAJWYŻEJ OCENIANE WIADOMOŚCI
PATRONATY
PREZENTUJEMY
© 2009 copyright - tuPolska sp. z o.o. , email: redakcja@tuwroclaw.com  |  redakcja  |  mapa strony  |  napisz do nas  |  reklama w serwisie  |  patronaty medialne
Współpraca :
Partnerzy :
Apartamenty Wrocław
Portal turystyczny Dolnego Śląska
Pozycjonowanie w Google
Wrocław z wyboru
Zachodni Portal Biznesowy
Fotoblog Wrocław
Tak to widzę...
pogoda we Wrocławiu
18°c