Nie przegap

Bunt kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Nie chcą słyszeć o Sutryku, są wściekli na Tuska

2024-03-19, Autor: g

Gorąco namawiam wszystkich, żeby zagłosować na prezydenta Jacka Sutryka, który ma nasze oficjalne poparcie. Prezydent Sutryk bezwzględnie zasługuje na szansę drugiej kadencji - ogłosił dziś niespodziewanie premier Donald Tusk. Wywołał tym prawdziwą wściekłość wielu kandydatów Koalicji Obywatelskiej do rady miejskiej Wrocławia. Jutro na wrocławskim Rynku ogłoszą, że Sutryka nie popierają i nie zamierzają wspierać jego polityki po wyborach.

Reklama

Działacze Nowoczesnej, Akcji Miasto, Wrocławskiego Forum Osiedlowego oraz Zielonych, którzy z list Koalicji Obywatelskiej będą 7 kwietnia walczyli o miejsca w Radzie Miejskiej Wrocławia, ogłoszą jutro oficjalnie, że nie zgadzają się na poparcie w wyborach kandydatury Jacka Sutryka i że nie będą z nim współpracować po wyborach samorządowych - ustalił portal TuWroclaw.com. To reakcja na dzisiejsze zaskakujące słowa premiera Donalda Tuska, który ogłosił że Jacek Sutryk ma w wyborach oficjalne poparcie jego ugrupowania.

Słowa premiera zszokowały nie tylko koalicjantów Koalicji Obywatelskiej, ale i samych działaczy Platformy. - Premier chyba się trochę zagalopował. Przecież zarząd krajowy nie poparł żadnej kandydatury. A wcześniej nasze władze powiatowe i wojewódzkie zgłosiły kandydaturę Michała Jarosa. Nie wiem, kto niby zdecydował o poparciu Sutryka i dlaczego nie liczył się z naszym zdaniem. Przecież to my wiemy, co dzieje się we Wrocławiu - dziwi się w rozmowie z nami jeden z dolnośląskich posłów PO. 

- Jesteśmy wściekli - nie owija w bawełnę jeden z koalicjantów PO, kandydat do rady miejskiej. - Nie może być tak, że ktoś, nawet jak jest premierem, za naszymi plecami decyduje o tym, kogo mamy popierać w wyborach. Nie ma mowy o poparciu Sutryka. Nie ma mowy o popieraniu jego polityki, jeśli wygra wybory. Dobrze to określił Rafał Dutkiewicz: dość już afer, basta, król jest nagi - dodaje. - Od lat powtarzamy ludziom, że Sutryk jest złym prezydentem. Jak teraz wyglądamy w oczach wyborców? Boimy się, czy w ogóle ktoś będzie chciał na nas głosować.

- Pan Jacek Sutryk jest kandydatem innego komitetu i oficjalnie KO go nie poprze przed pierwszą turą. Mogą to uczynić co najwyżej pojedyncze osoby. Sporo osób z naszych list wyborczych, kandydatów, nie zagłosuje na Pana Sutryka. Ja też na niego nie zagłosuję. I tyle w temacie - napisał już wczoraj na platformie X Tomasz Owczarek, działacz Platformy i jej kandydat do Rady Miejskiej Wrocławia. 

Wśród kandydatów Koalicji Obywatelskiej są też aktywiści z Akcji Miasto. Do wspólnego startu w wyborach namówił ich Michał Jaros. Zgodzili się, bo liczyli że to właśnie Jaros będzie kandydatem na prezydenta. Dziś Akcja Miasto oświadczyła na Facebooku: "Nie popieramy Jacka Sutryka. Tak jak pisaliśmy, to będą trudne wybory. Ale i tak trzeba iść i głosować, żeby była druga tura. Choćby po to, że to wydłuży dyskusję o mieście o dwa tygodnie. Zdecydujcie sami, czy wybieracie kandydatkę Bodnar (bo ma największe szanse?), kogoś innego, czy nawet rzucacie kostką.  Nie warto w tych wyborach głosować ani na Jacka Sutryka, ani na PiS. Ale idźcie i głosujcie, bo to w interesie naszego miasta - dodaje Akcja Miasto.

Oceń publikację: + 1 + 158 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Maciek_Breslau 2024-03-20
  07:16:27

  3 44

  Tusk ma rację, obecnie nie ma lepszego kandydata. Jako jedyny przedstawił program wyborczy na następną kadencję. Za inwestycje w komunikację zbiorową i zieleń, za budowę szkół i nowych mostów też uważam, że zasługuje na kolejną kadencję, pomimo swoich wtop w publicznych wypowiedziach i konfrontacjach (w tym ze mną) słownych. Plan na kolejną kadencję jest niezły: remonty Dubois, Powstańców, Gajowickiej, zazielenienie Legnickiej, budowa ostatniego odcinka obwodnicy wschodniej i kolejnego obwodnicy śródmiejskiej, dalszy rozwój KZ. Poza tym moim zdaniem konieczne jest:
  - dokończenie osi inkubacji
  - budowa tunelu tramwajowego i węzła przesiadkowego pod dworcem głównym
  - przebudowa i zabudowa placu społecznego
  - remont Zaporoskiej i Wystawowej
  - tramwaj na Wojnów
  - tramwaj na Jagodno
  - łącznik Grabiszyńska-Plac Strzegomski

  Oby się udało zrealizować/rozpocząć te inwestycje a będzie bardzo dobrze.

  Żaden inny kandydat niestety nie przedstawił żadnego programu wyborczego. A Sutryk jest jaki jest, ale przynajmniej potrafi faktycznie wyjść do ludzi i porozmawiać i w większości realizuje program, który przedstawia (tak było w pierwszej kadencji). Tak więc dajmy mu jeszcze te kilka lat, a potem by się przydał ktoś bardziej politycznh, potrafiący ściągać biznes i inwestycje z centrali

 • [email protected] 2024-03-20
  07:36:38

  15 5

  Mówię sprawdzam. Pytanie do tych kandydatów czy zostają na listach czy wbrew swoim przekonaniom startują z listy komitetu, który wspiera JS. Przekonania, honor, wartości, nazwisko??? To jest polityka. Pokrzyczą, pogadają i tyle. Życzę powodzenia.

 • ~labeo7 2024-03-21
  17:10:02

  14 4

  Sutryk przegra kolejne wybory, a z nim popierający go Tusk. Wśród moich znajomych, nawet tych co kiedyś na niego głosowali, nikt go nie popiera. Ostatnie afery z komisem samochodowym, pornolami w UM, dyplomem MBA z Collegium Humanum i zasiadaniem przez to w radach spółek innych miast tylko przelały rozczarowanie go prezydenturą.

 • ~Maciek_Breslau 2024-03-21
  19:56:57

  4 16

  Labeo7- wygra:|. Z ciekawości pomijając ostatnie afery to czym się rozczarowali Twoi znajomi? Bo ta kadencja była lepsza niż wszystkie razem wzięte Dutkiewicza, który zdezelował komunikację zbiorową , czyli podstawę funkcjonowania miasta. A Sutryk przynajmniej zrealizował większość obietnic wyborczych, w tym najważniejsze komunikacyjne

 • ~1988 2024-03-22
  15:13:20

  7 3

  volksdeutch to jakaś chyba rodzina rerającego, bo pieje niczym kogut o tzw. osiągnięciach.

  Poczekajmy chwil kilka, niech się szerszą rzeką nazwiska poleją, które mały świadek z collegium zaczyna klepać.
  Ciekawe ilu oszustów i kłamców pokaże swoją prawdziwą, szalbierską 'twarz'?

 • ~Maciek_Breslau 2024-03-22
  19:32:45

  3 5

  1988 - Że ja Volksdeutsch? :D moi dziadkowie przyjechali do tego niemieckirgo miasta w 1945, więc można powiedzieć, że bardziej wrocławski być nie mogę :p Nie lubię osobiście Sutryka, ale muszę mu oddać fakt, że dużo w tym mieście zrobił. Nie pamiętam, by Dutkiewicz, czy Zdrojewski tak wiele w jedną kadencję zrobili. Dlatego dam mu kokejną szansę. Na te obiecane remonty dróg, na kolejne inwestycje w komunikację zbiorową. To jest to czego to miasto najbardziej potrzebuje / sprawnej i dostępnej komunikacji zbiorowej.

  Tym bardziej, że żaden kontrkandydat nawet nie podał żadnego programu wyborczego. To kpina a nie wybory

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.