zamknij

Sonda Miejska

Co władze Wrocławia powinny zrobić, by zachęcić nas do podróży MPK?

W czwartek wrocławska rada miejska zajmie się zmianami w cenniku wrocławskiego MPK. Pojawią się nowe bilety i ulgi, będzie też jedna niewielka podwyżka. Poprosiliśmy wrocławian, by przed głosowaniem doradzili rajcom, co należałby zrobić, żeby zachęcić mieszkańców do przesiadki z prywatnych samochodów do autobusów i tramwajów.

Reklama

Czy rozpoznajesz wrocławskie tramwaje?

Czy rozpoznajesz wrocławskie tramwaje?

Po wrocławskich torach jeździ 225 tramwajów, prowadzonych przez 568 motorniczych. Nie wszystkie wozy wrocławskiego MPK są takie same. Część starych modeli została już zastąpiona przez nowe tramwaje. Sprawdź, czy rozpoznasz, jakie modele tramwajów poruszają lub poruszały się po naszym mieście.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Basten 2017-10-19 11:42:24

  Wiele rozsądnych wypowiedzi mieszkańców w tym wideo. Też absolutnie uważam, że komunikacja miejska nie gryzie i korzystam z niej jako środka dotarcia do pracy. Oczywiście, że jest jeszcze wiele do poprawienia, ale te płacze szczególnie w internecie jaka to ona jest tragiczna są zwyczajnie niepoważne. Ja ze swojej strony najbardziej dopinguje rozwojowi sieci tramwajowej w mieście, wydzielone torowisko to dobre remedium na zakorkowaną ulicę, w której niestety często grzęzną autobusy.

  4 4
 • ~Dariusz Niszewski 2017-10-19 12:47:18

  Co powinny zrobić? Rozbudowywać sieć wydzielonych torowisk tramwajowych. Przyjąć program budowy nowych torowisk w mieście np. 5 km nowych dwutorowych torowisk rocznie przez kolejne 10 lat.

  6 1
 • ~Jarowit Jary 2017-10-20 11:33:06

  W 39 miastach i powiatach Polski jest już darmowa komunikacja miejska (Bełchatów, Boguchwała, Brodnica, Chmielnik, Czarna, Glowno, Głogów Małopolski,Głuchołazy,Goleniów,Gostyń,Kościerzyna,Lubin,Łaziska Górne,Mieroszów,Mława,Nowogard,Nowy Tomyśl,Otmuchów,Polkowice,Ścinawa,Śrem,Środa Wielkopolska,Stryków,Świeradów-Zdrój,Świerklany,Trzebownisko,Wadowice,Ząbki,Zielonka
  Żor), a przybywają kolejne. A wrocławskich podatników się łoi podwójnie...

  5 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.