Kultura

Filharmonia zdalnie zagrała dla NadZwyczajnych bohaterów [WIDEO]

2020-04-18, Autor: bas

Filharmonia Dolnośląska zagrała fragment symfonii g-moll Mozarta dedykując go wszystkim, którzy w czasie epidemii koronawirusa służą ludziom. To symboliczne podziękowanie nie tylko dla lekarzy i pracowników służby zdrowia, ale też służb mundurowych, sprzedawców, kierowców, listonoszy, kurierów i wszystkich, którzy w tym trudnym czasie świadczą swoją pracę na Dolnym Śląsku.

Reklama

– Muzyka zaczyna się tam, gdzie kończą się słowa, powiedział jeden z najsłynniejszych francuskich kompozytorów. Nie sposób opisać wdzięczność i szacunek, jakim darzymy wszystkich zaangażowanych w walkę z koronawirusem – powiedział marszałek Cezary Przybylski, który był inicjatorem takiej formy podziękowania.

Fragment symfonii g-moll Mozarta został wykonany przez muzyków Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Muzycy zagrali go zdalnie, z własnych domów.

Czy ograniczyłeś wychodzenie z domu do koniecznego minimum?
Oddanych głosów: 5612

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~MiastoSmogu 2020-04-18
    16:19:44

    3 3

    Ale żeby głosować na ludzi / partie , które chcą podnieść pensje m.in. pracownikom z tych branż , które nie chcą uśmieciowienia rynku pracy, np. poprzez zatrudnianie ratowników medycznych na umowę o pracę , a nie na "działalność" to już elektorat na to nie wpadł. Woli tych, którzy na jasnej czy ciemnej górce zawierzają zdrowie kraju jakimś wyimaginowanym gusłom. Coś nie podziałało, ale Szumi udaje profesjonalistę jak może , tylko fakty i rzeczywistość jak zawsze stoją okoniem i nawet z udawania nici.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy nazwanie tramwaju imieniem Krzysztofa Balawejdera to dobry pomysł?Oddanych głosów: 912