Edukacja i nauka

Najlepsza podstawówka we Wrocławiu się sypie. Na remont nie ma pieniędzy

2024-02-23, Autor: Kinga Mierzwiak

Szkoła Podstawowa nr 3 przy ulicy Bobrzej to najlepsza podstawówka we Wrocławiu - wygrała najnowszy ranking serwisu WaszaEdukacja, zajmując jednocześnie trzynaste miejsce w Polce. Niestety, szkoła która świetnie uczy, z zewnątrz wygląda tragicznie. Sypiący się tynk i rdza pokazują, że przydałby się szybki remont!

Reklama

- Cały czas mówi się, że szkoła trzyma wysoki poziom i może pochwalić się dobrymi wynikami, ale z zewnątrz po prostu się sypie, to widać gołym okiem. Nie pamiętam, żeby był jakikolwiek remont elewacji, a sama chodziłam kiedyś do tej szkoły. Od tego czasu nic się nie zmieniło - mówi namIwona Klassa, mama z rady rodziców w Szkole Podstawowej nr 3. 

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

W ostatnim czasie remontowany był blok, w którym znajduje się basen. Teraz między tą częścią szkoły a główną, w której dzieci się uczą, jest kolosalna różnica. - Na otwarcie bloku przyjechał prezydent Jacek Sutryk, była uroczystość z wielką pompą, tymczasem sama szkoła z zewnątrz wygląda koszmarnie - dodaje Iwona Klassa. 

NAJLEPSZE PODSTAWÓWKI WE WROCŁAWIU - KLIKNIJ I ZOBACZ RANKING

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3  Irena Sienkiewicz–Szyperska przyznaje, że najbardziej palącym problemem jest właśnie konieczność remontu elewacji. - Mamy wysokie noty w rankingach i chcielibyśmy również wyglądać reprezentacyjnie. To aktualnie najważniejsza potrzeba. No, może przydałaby się również nowa bieżnia w części sportowej. Bieżące remonty wewnątrz szkoły opłacamy sami, możemy sobie na to pozwolić, bo wynajmujemy sale i basen. Ale elewacji nie jesteśmy w stanie wyremontować własnym sumptem - mówi Irena Sienkiewicz–Szyperska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. 

W budżecie miasta na remont na razie nie ma pieniędzy.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~MiastoSmogu 2024-02-23
  16:51:27

  6 0

  Niestety jest to przykład potwierdzający regułę. Trudno to skomentować w kilku zdaniach, bo problem jest jak wiele problemem systemowym. Niemniej warto byłoby mieć pewne priorytety i być może nomen omen zacząć od podstaw. W szkołach dzieci spędzają czasami więcej czasu niż dorośli w pracy, więc każda placówka powinna spełniać standardy XXI wieku, a nie być jak z 1989 roku. Nie samymi drogami i mostami to miasto żyje.

 • ~michu 2024-02-24
  11:19:54

  4 2

  Nie ma kasy, bo miasto buduje nowe szkoły na wioskach, Jagodno, Kminkowa itp. Zamiast preferować mieszkańców miasta.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na które polskie owoce czekasz najbardziej?Oddanych głosów: 891